Kevad on lemmikoomaomanikel jälle uus mure – nende lemmikut ründavad kirbud, puugid ja sääsed. Kui kirpe oli liikumas ka talvel ja varakevadel (kõige jõulisemalt arenevad kirbud soojas ja niiskes keskkonnas), siis puukide ja sääskede aktiivsuse kõrgaeg on kevade saabudes kohe käes.

Spot-on preparaadid ehk täpilahused on hetkel kõige levinumad. Nende kasutamist soodustab üldjuhul väga kiiresti algav toime – kirbud surevad looma peal kuni 24 tunni jooksul.  Lisks on täpilahusel tugev eelis pika- ja tihedakarvaliste koerade puhul, kuna lahus kantakse karvade vahele, otse nahapinnale.
Täpilahus tilgutatakse koera nahale kuklapiirkonda, abaluude vahele. Tavaliselt ühele kohale, üle 40 kg kaaluvatele koertele ka rohkem. Kuklapiirkonnast ei saa koer, kellele preparaati on manustatud, seda ära lakkuda. Pärast nahapealset manustamist levib toimeaine üle kogu looma naha ning maksimumtoime pikkus on kuu aega. Pärast seda hakkab toime langema. Kui on plaanis looma pesta, tuleks seda teha enne täpilahuse manustamist, sest vastasel juhul võib preparaadi oodatav toime jääda lühemaks.

Bayer HealthCare’lt on Eesti turul kõige uuem ja väga efektiivne  täpilahus Advantix (imidaklopriid, permetriin), mis toimib kirpude, puukide ja sääskede vastu ning on mõeldud kasutamiseks ainult koertele. Advantix (imidaklopriid, permetriin) täpilahus peletab ja tapab puugid sageli enne, kui need jõuavad kinnituda, tänu millele võib väheneda risk nakatuda puukide poolt siirutatavatesse haigustesse. Preparaat on koerale ohutu.
Mitte manustada kassidele!

Kuidas Advantix (imidaklopriid, permetriin) toimib? Loe SIIT

Advantix (imidaklopriid, permetriin) on saadaval loomakliinikutes ja hästi varustatud apteekides.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Ainult veterinaarseks kasutamiseks.