Sarvesai

sarvesai_joonis
sarvesai_foto2

Sellel kassil on valu hästi kontrollitud. Kõrvad on püstised ja ettepoole suunatud, silmad ei ole kaldus. Silmadevaheline horisontaaljoon kulgeb silmade keskelt. Selg on minimaalselt küürus ning kass tundub olevat ergas. Samuti toetub see kass lõdvestunult jalale, sarnanedes sarvesaiale.

Küürakas

kyyrakas_joonis
kyyrakas_foto

Kass, kellel on selg küürus, kes sirutab sageli jalgu, istub vaikselt puuri tagaosas, võib olla valudes. Sellel kassil on ka “lonti” vajuvad kõrvad ja viltused pooleldi suletud silmad. Sellist poosi näeb sageli pärast kõhuõõne kirurgiat.

Kõõrdsilm

koordsilm_joonis
koordsilm_foto

Kassid, kelle pea on maas, kõrvad “lontis” ja silmad poolsuletud ning viltuses asendis, võivad kannatada valu. Pange tähele, kuidas joonisel silmade keskelt tõmmatud joon on V kujuline.

Omadega läbi

omadegalabi_joonis
omadegalabi_foto
Kurnatud välimusega, pinges või jäiga kehahoiakuga kassid võivad kannatada suure valu all. Sellel kassil on valu märgata ka näoilmest: “lonti” hoidvad kõrvad ja viltused poolsuletud silmad.

Ära puutu mind

Varem nii sõbralikud kassid, keda oli mugav ja lihtne käsitseda, sisisevad, on segaduses ja võpatavad või siis proovivad küünistada või hammustada selle peale, et nende haava õrnalt puudutatakse, või siis need kassid, kes üldiselt ei lase ennast käsitseda, kannatavad ilmselt valu all. Kassi reaktsioon on eeldatavasti proportsionaalne valu suurusega, mida nad kogevad.
ara-puutu_foto