Minulemmikule.ee soovitab järgmisi ravimkaelarihmu:

Foresto (imidaklopriid, flumetriin) on ravimkaelarihm koertele ja kassidele kaitseks puukide ja kirpude vastu, mille toime kestab kuni 8 kuud. Foresto (imidaklopriid, flumetriin) on valmistatud innovatiivse tehnoloogia abil, mis võimaldab kahe toimeaine madalas annuses kontrollitult vabastamist pikema ajaperioodi jooksul. Need ohutud, madalad toimeainete annused liiguvad lemmiklooma nahas ja karvades ning jaotuvad kaitseks üle terve looma keha. Foresto (imidaklopriid, flumetriin) on põhjalikult testitud ning on ühekordse paigalduse järgselt tõestatult kuni 8 kuud kõrget efektiivsust. Foresto (imidaklopriid, flumetriin) ravimrihm on veekindel. Ning kuna toimeained püsivad looma naha rasukihis, ei voola need veega minema.

Puugid ja kirbud on väga levinud koerte peal toituvad parasiidid. Nende valusad ja sügelust tekitavad hammustused võivad koera elu väga ebameeldivaks muuta. Lisaks võivad need parasiidid üle kanda haigusi, mis võivad olla raske kuluga ja isegi eluohtlikud. Seepärast on oluline neist kiiresti ja efektiivselt lahti saada. Parasiitide vastased preparaadid on tänapäeval mõjusad ning laia toimega.

Üheks efektiivseks ning pikatoimeliseks variandiks puukide ja kirpude vastu võitlemisel on ravimkaelarihm. Selle toime on kuni 7 kuud, mis katab terve hooaja, mistõttu ei ole vaja pingsalt meeles pidada igakuist ravimi manustamist, nagu seda on vaja teha täpilahuste puhul. Mitmed kaelarihmad hävitavad ja tõrjuvad puuke juba enne, kui need jõuavad looma verest toituda, vähendades nii haiguste ülekandumise riski. Sobivaima leidmiseks pea nõu loomaarstiga.

Küsi oma loomaarstilt või telli netiapteegist!

Kiltix (flumetriin, propoksuur) on ravimkaelarihm koertele puukide ja kirpude tõrjeks ja re-invasiooni vältimiseks. Kiltixi (flumetriin, propoksuur) toime kstab kuni 7 kuud. Pärast ravimkaelarihmast vabanemist jaotuvad toimeained looma karvastikus ning toimivad efektiivselt  puukide ja kirpude vastu. Enne koera vannitamist või ujumist on soovitav eemaldada ravimkaelarihm kaelast ja asetada see tagasi, kui karvkate on kuivanud. Karvkatte korduvad märjaks saamised (vihm, ujumine, vannitamine) võivad  vähendada ravimkaelarihma toimet.

kiltix_dog

Erinevad kaelarihmad nii koertele kui kassidele on saadaval hästi varustatud loomakliinikutes ja apteekides.
Valiku puugivastaseid tooteid leiate ka NETIAPTEEGIST.

Kiltix_minulemmikule_artikli_juurde

Valiku puugi- ja kirbuvastaseid tooteid leiad klikkides BÄNNERIL

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Ainult veterinaarseks kasutamiseks.