Aitame oma lemmikutel uut aastat alustada „õige käpaga“. Siin on 5 loomasõbralikku uusaastalubadust loomaomanikele:

1. Lemmikloom sööb tervislikult ning teeb rohkem trenni
Inimestele sarnaselt söövad paljud kassid-koerad liiaga palju ja liiguvad oluliselt vähem. Sel aastal aga saab olema teisiti – vähem maiustusi ja ning rohkem liikumist ja treeninguid. Lisaboonusena saab koeraomanik lemmikuga jalutamas-jooksmas käies täita ka enda sellesisulist uusaastalubadust.

2. Regulaarne tervisekontroll vähemalt korra aastas
Grammi võrra ennetustööd tasub kilode kaupa head tervist. Tihti aitab regulaarne loomaarsti külastus – vähemalt kord aastas – säästa raha. Ennetavat tervisehooldust, mis hõlmab looma korrapärast ülevaatust, vaktsineerimist, hammaste puhastamist ja parasiitide kontrolli, võib takistada mõnede haiguste teket või avastada haigus enne kui see jõuab edasi areneda ning muid lisakomplikatsioone tekitada.

3. Lemmiklooma hea enesetunne läbi korrapärase hoolduse
On loomulik, et soovime oma lemmiklooma näha ilusa ja hooldatuna. Alates sellest aastast vii sisse looma regulaarne hooldustegevus – vastvalt lemmiklooma tüübile – vannitamine, regulaarne harjamine, küünte lõikus ning mis kõige tähtsam – hammaste hooldus. See ei ole edevus! Regulaarne hambahooldus aitab lemmiklooma hambaid hoida pikalt tervete ja tugevatena ning ennetada nende välja kukkumist.

4. Uuel aastal saab kodu olema „loomaturvaline“
Lemmikute ohutus sõltub suures osas nende omanike tegevusest või tegevusetusest. Pane oma kodus ja hoovis ohutusse kohta kõik ohtlikud kemikaalid nagu näiteks keemilised puhastusained, insektitsiidid, rotimürk, tigude sööt jms. Samuti veenduge, et teie kodus olevad taimed ei oleks neid kogemata söövatele loomadele (aga ka lastele) mürgised!

Väljas liikuvad loomad varusta kaelarihma ja identifitseerimis-sildiga (omaniku nime ja telefoni nr-ga) ja lase oma lemmikule paigaldada registreeritud mikrokiip.

5. Rohkem aktiivselt veedetud aega lemmikuga
Lihtne lubadus, kuid igapäeva elus kipub kergesti unarusse jääma. Lemmikuga aktiivne ajaveetmine võib tähendada rohkem jalutuskäike, nendega mängimist ja muidugi – igapäevast hellust ja hellitamist.

Tänapäeval võib lemmikloomi kaasa võtta juba valitud poodidesse või isegi söögikohta – kasutage neid võimalusi. Loomulikult tasub vastavasse asutusse loomaga sisenedes see asutuse omanikuga üle täpsustada, et ei tekiks ebameeldivusi looma omanikule ega lemmikule endale

Loodetavasti jõuate järgida neid lemmikloomasõbralikke uusaastalubadusi ning seeläbi aidata oma lemmikloomal 2014. aastat alustada „õige käpaga“.