Maksa tervise heaks

Maks on üks organismi suurimaid organeid ja tal on palju elutähtsaid funktsioone. Ta toodab suurel hulgal hormoone, ensüüme, proteiini ja teisi eluks vajalikke aineid. Samuti elimineerib toksiine ja eemaldab vereringest jääkprodukte.

Jääkainete filtreerimine on väga oluline, kuna toksiinid võivad kahjustada maksa ja teiste organite rakumembraane. Kõige tähtsam maksa “detoksifikant” on glutatioon, võimas antioksüdant ja maksa peamine kaitsja. Glutatioon aitab kaitsta maksa rakke (hepatotsüüdid) hävimise eest.

Nii koerad kui kassid sünteesivad glutatiooni S-adenosüülmetioniinist (SAM). SAM moodustub maksas aminohappest nimega metioniin, mida leidub looma toidus. Kui maksa talitluses esineb häireid, siis SAM-i süntees väheneb ning selle tulemusena on ka glutatiooni vähem, mis omakorda häirib maksa funktsiooni.

Kuidas aru saada, kas lemmikloom vajab toidulisandina maksa funktsiooni toetavat preparaati?

Maksa talitluse häirete põhjuste tuvastamine võib olla keeruline, kuna tunnustena võib esineda oksendamist, kõhulahtisust ja loom võib olla vähem aktiivne.

Olenemata põhjusest on maksa toetamine vajalik selle funktsiooni taastamiseks ja lemmiklooma heaoluks. Maksafunktsiooni hindamiseks tehakse loomaarsti juures üldine läbivaatus ja vereanalüüsiga määratakse maksa ensüüme.

Denosyl

Denosyl on toidulisand, mis tõestatult tõstab koertel ja kassidel maksa glutatiooni taset ning lisaks sellele kaitseb maksa rakke hävimise eest ja aitab parandada rakukahjustusi.

Denosyl on nii koertele kui kassidele hästi talutav, ei põhjusta kõrvaltoimeid. Seda võib kasutada koos teiste toodete või ravimitega. On isegi täheldatud kaitset mõnede ravimite, näiteks steroidid, põletikuvastased ja krambivastased ravimid, negatiivsete kõrvalmõjude eest.

Kuidas preparaati manustada?

Esialgse doosi määrab loomaarst. Peale mõningast kasutamist ja järelkontrolli võidakse doosi vastavalt looma tervisele kohendada. Tavaliselt antakse Denosyli 1-4 kuud, kuid seda võib manustada ka pidevalt loomadele, kellel esinevad kroonilised maksahaigused. Koos toiduga manustades võib Denosyli imendumine väheneda, seetõttu tuleks seda anda vähemalt 1 tund enne söötmist. Kui on raskusi tableti andmisega, siis võib tableti peita toidu sisse ja anda koos toiduga. Peale tableti andmist on soovitatav loomale juua anda.

Tablette EI TOHI murda või poolitada, kuna happeline maokeskkond lagundab aktiivseid toimeaineid. Kui peate andma rohkem kui ühe tableti päevas, jagage doos pooleks ja andke sellest üks osa hommikul ja teine õhtul.

Denosyl on saadaval 3 erinevas suuruses, pakendis on 30 tabletti:
Denosyl 90mg – Kassid ja koerad kuni 11 kg
Denosyl 225mg – Koerad 11-30 kg
Denosyl 425mg – Koerad 30-55 kg ja üle selle

Kuidas aru saada, kas Denosyl aitab lemmiklooma?

Võib täheldada lemmiklooma söögiisu suurenemist, muutusi käitumises ja aktiivsuses. Loomaarst võib soovitada järeluuringuid hindamaks lemmiklooma tervislikku seisundit.

Küsi hästivarustatud loomakliinikust.

DENAMARIN_pakend

Kui maksa funktsioon on häiritud, siis võib olla väga keeruline põhjust välja selgitada. Vaatamata põhjusele on maksa funktsiooni toetamine vajalik, et hoida maksa korralikult töös.

Denamarin® närimistablette soovitatakse kasutada järgmistel juhtudel:
● Mürgistuste tõttu tekkinud puudulik maksa funktsioon
● Maksapuudulikkuse äge faas
● Tugeva põletikuga kaasnevad maksahaigused

Denamarin® närimistabletide koostises olev SAM (S-adenosüülmetioniin) aitab suurendada maksa glutatiooni taset.  Glutatioon aitab vähendada erinevate aineosakeste toksilisust tehes need lahustuvateks ja lihtsamini väljutatavateks. Maksahäirete korral on SAMe loomulik tootmine vähenenud, mis tähendab, et ka glutatiooni tase on madalam.

Denamarin® aitab maksa funktsiooni toetada ka oma teise koostisosa, silibiniini, abil.  Silibiniin on silimariini, mis on hariliku maarjaohaka (Silybum marianum) ekstrakt, kõige aktiivsem vorm. See neutraliseerib vabasid radikaale ja seeläbi kaitseb maksarakke oksüdatiivse kahjustuse eest. Fosfatidüülkoliin koostöös silibiniiniga suurendab toimet ja kiirendab silibiniini metaboliseerumist maksarakkudes.

Denamarin® tablette on lihtne manustada tänu meeldivale maitsele. Tablette on lihtne poolitada. Optimaalseks imendumiseks tuleks tabletid anda tühja kõhu peale, vähemalt 1 tund enne söömist.

Manustamine suukaudselt vastavalt koera kehakaalule/päevas:

<3 kg          1/4 tbl    3-7 kg        1/2 tbl    7-14 kg    1 tbl
20-27 kg        2 tbl    27-34 kg     2,5 tbl    34-41 kg  3 tbl
41-48 kg     3,5 tbl       >48 kg       4 tbl

Soovitav kasutusaeg: manustamise periood võib varieeruda alates 30 päevast kuni pikemate perioodideni vastavalt patsiendi haiguse kulule ja Denamarin®-le reageerimisele. Soovitav on enne kasutamist konsulteerida loomaarstiga!
Denamarin® on hästi talutav ja ohutu.

Küsi häs­ti­va­rus­ta­tud loomakliinikust.