Anname mõned nipid, kuidas teha oma kassi elu huvitavamaks, ära hoida soovimatut käitumist ja aidata tugevdada sidet sinu ja kassi vahel. Kui kassil ei ole oma mänguasju, siis on suurem tõenäosus, et ta elab ennast välja kodus leiduvate esemete peal, näiteks mööbel või isegi sinu jalad. Seega on mänguasjad ja kraapimispuud ideaalsed elemendid äsja soetatud kassi keskkonnas.

Kong kassid

Kui uus kaslasest pereliige on koju toodud, siis tõenäoliselt on alguses palju tegemist söötmisaegade paikapanemisega, kodu kassikindlaks muutmisega ja kassi kohanemisega aitamisega. Kassipojad on tõelised energiapallid ja tahavad joosta, ronida ja avastada. Mänguasjade tutvustamine aitab kassipojal suunata õigesti oma loomulikke jahiinstinkte ja koos kassiga mängimine aitab tugevdada teievahelist sidet.

Väga noorte kassipoegade puhul soovitame alustada naistenõgese(catnip)-vabade mänguasjadega, nagu näiteks Kong Swizzle Bird. See suleotsaga kassiõng aitab sul imiteerida saaklooma liigutusi. Sa võid seda aeglaselt või kiiresti põrandal libistada, kõlgutada seda kassipoja kohal või tõmmata järsult ülespoole, et lennutada suled taeva poole. Lase oma uuel sõbral saak kinni püüda paar korda, et ta tunneks ennest premeerituna.

Kui kassipoeg jõuab noorukiikka umbes kuue kuu vanusena, võid sa talle tutvustada naistenõgesega (catnip) mänguasju, kuna tundlikkus naistenõgese suhtes on arenenud umbes 70% kassidest. Naistenõges on naturaalne mitte sõltuvust tekitav taim, mis soodustab kassidel mängimist. Ideaalne valik selles eas oleks Kong Cat Kickeroo. Sellel on krõbisev heli, mis aitab virgutada kassi uudishimu, ja kohev saba, mille liikumine on lihtsalt vastupandamatu. Tutvu ka kõikide teiste KONG mänguasjadega SIIT