Bayer Heath Care on kassidele välja töötanud kaks ravimkaelarihma:

Bolfo Flea Collar (propoksuur), mis on näidustaud kirpude (Ctenocephalides spp.) ja puukide (Ixodes ricinus) tõrjeks ja profülaktikaks.

Ravimkaelarihm vabastab pidevalt toimeainet. Kirbud hävitatakse mõne tunni jooksul pärast ravimkaelarihma peale panekut. Kinnitunud puugid hävivad umbes päeva pärast. Seejärel saab need lihtsalt eemaldada või langevad need ise maha. Harvadel juhtudel võib ravimkaelarihma kandmise ajal näha kinnitunud puuke, kuid need vaid kaevuvad nahka ja siis langevad maha, tavaliselt verd imemata. Toime kirpude vastu kestab kuni 3 kuud. Toime puukide vastu kestab kuni 8 nädalat. Toote leiate netiapteegist.bolfo_rihm

Foresto® (imidaklopriid, flumetriin), mis on näidustatud kiprude (Ctenocephalides felis) ja puukide (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) tõrjeks ja peletamiseks (Ixodes ricinus).

Kogu info Foresto® (imidaklopriid, flumetriin) kohta on leitav siit.

 

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Ainult veterinaarseks kasutamiseks.