Jaga!

Seekord tutvustame Teile lähemalt 5- aastast Chihuahua preilit Vickyt, kellel on oma Instagrami konto aastast 2012 ning kellel tänase seisuga on üle 1100 jägilja. Vicky elab koos oma pere ning kahe kassiga Tallinnas. Vicky omanikuks on 24-aastane Brigitta, kes töötab loomaarsti abilisena Tallinna varjupaigas ning vabal ajal meeldib talle tegeleda fotograafiaga ja harida ennast loomade käitumise ja treenimise kohapealt.

Kuidas Vicky Teie juurde sattus?

2011.aasta lõpus, kui ma ülikooli läksin, siis seoses Tartusse õppima asumisega tuli mul soov omada koera. Aga kuna ma liikusin palju busside ja rongidega Tartu ja Tallinna vahel, siis oli soov, et koerake oleks väike. Esialgu vaatasin ma Yorkshire’i terjereid, kuid kuna mul oli mõte, et kunagi võiks ka näitusekarjääri proovida, siis yorkide karvahooldus oleks minu jaoks ülejõu käinud. Ja siis leidsin enda jaoks pikakarvalised chihuahuad. Võtsin kohe ühendust mitme kasvatajaga ning kennelis Tvork’s oligi 2012a. aprilli alguses saadaval minu tüdruk – Tvork’s Absolute Victory.

Mis on tema lemmiktegevus?

Ta naudib nagu enamus koertest söömist ja magamist, aga eriliselt löövad tal silmad särama, kui me teeme klikkeriga trenni ning mängime soojemal perioodil õues jalgpalli.

Mis on Vicky lemmiksöök?

Kõik, mis on seotud lihaga, olgu siis toores või kuumtöödeldud.

Aga lemmikmänguasi?

Vicky’l on kaks lemmikut, üks on täidiseta rebane ning teine on minu poolt käsitsi tehtud kassimänguasi, mis kunagi oli öökull, kuid nüüd meenutab rohkem tilka Üldiselt meeldivad talle rohkem pehmed mänguasjad, kuid pikalt tegevust jagub ka Kong firma mänguasjadega (Classic ja Quest Critters).

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Vicky’le ei meeldi väga pealetükkivad koerad ja teised koerad, siis kui ta on ise rihmastatud ja ei saa põgeneda. Talle meeldivad rohkem omasugused väikesed koerad ja eriti hästi sobivad sõpradeks ikka teised chihuahuad.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Vickyga?

Vicky’ga seoses selliseid eredaid naljakaid lugusid ei meenugi. Kuna Vicky’le meeldib väga pabereid hekseldada (nt. taskurätikud ja raamatukogu raamatud), siis ma sain ühe korra ülikoolis ausalt kasutada vabandust “Mu koer sõi mu kodutöö ära!”, sest ta oli minu koolisoleku ajal ühe mu praktilisetöö aruande aknalaualt kätte saanud ja mustmiljoniks pisikeseks tükiks teinud!

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Lemmikloom on minu jaoks kindlasti pereliige ja truu kaaslane. Lemmiku omamine on väga suur vastutus ja üritan oma poolt alati anda parima, et minu loomad tunneksid ennast võimalikult hästi igas olukorras ning oleks terved.

 

 

Vicky tegemisi saab jälgida Instagramis brixuk