Jaga!

Suvekuumuses koeraga

Suvi on möödunud kohutava kiiruse ja soojusega ning meie Maiaga oleme seda täiel rinnal nautinud. Suvel on nii mõnusad soojad ja valged õhtud, et teha pikki õhtuseid jalutuskäike (õhtul pole liiga palav ka ja jaksu on rohkem). Maia lemmikud on muidugi jalutuskäigud, mille sihiks on kas koerte mänguplats või hoopiski veesilm, kus ennast kasta ja ujuda.

Mida peaks koeraga suve nautides arvestama?

Kuna Maial ei ole aluskarva, siis selle võrra on tal kergem kui aluskarvaga liigikaaslastel. Küll aga on tal täiesti süsimust karv, mis teadagi päikese käes läheb tulikuumaks. Palavusega võitlemiseks jalutame Maiaga pikemalt hommikul ja õhtul kui on veidi jahedam ja päike ei lõõma. Käime ka nii palju kui võimalik ujumas, kuid suvel tasub kindlasti vältida veekogusid, kus leidub sinivetikat. Samuti tasub jälgida, et koer mitte kunagi merevett ei jooks.

Huvitavad suvetegevused

Oleme Maiaga teinud ka igasuguseid vahvaid uusi ja põnevaid asju. Näiteks käisime Merepäevade raames koos aerulauaga mere peal matkamas. Kuna Maia on hetkel teismeline ja küllaltki püsimatu, siis ta aerulaual väga paigal püsida ei tahtnud ning hüppas mitu korda maha, et ujuma minna. Õnneks oli Maial seljas Hurtta päästevest, mille seljal olevast sangast oli teda mugav lauale tagasi aidata.

Käisime Maiaga ka kanuumatkal, mida ta väga nautis. Eriti meeldis talle vesirooside lehti ja pilliroogu möödaminnes proovida ampsata.

Suvel on mõnus ka erinevate kohvikute terrassidel aega veeta. Kohvikusse minnes tasub veidi püsimatule koerale midagi närimiseks kaasa võtta. Maia lemmikud on hetkel erinevad RAUH tooted, mille närimine on tükk tööd ja millest jätkub lausa mitmeks kohvikukülastuseks.

Praegu jätkame ilusa suve nautimisega, aga õige pea ootab Maiat ees üks väga väga suur seiklus – püsige lainel 😉

tekst: Laura Varandi/MAIA