Jaga!

Jaanuaris kuulutasime Minulemmikule Facebooki kontol välja konkursi Hurtta testgrupi liikmete leidmiseks ning väljavalituteks osutusid koerad Rocco, Hero, Treff, Taylor ja Sabiine. Rocco ja Hero said testmiseks Hurtta Adventure traksid, Adventure sarja jalutusrihma ja Hurtta Polar Led Light tulukese. Treff, Taylor ja Sabiine testisid samu tooteid, ainult et trakside asemel oli Hurtta Adventure kaelarihm. Kõikidele osalejate omanikele esitati samad küsimused toodete kasutusmugavuse, disaini jne kohta ning järgnevalt toomegi ülevaate toodete arvustustest ning tagasisidest.

Kuidas meeldis toodete disain? (värv, kuju jne)

Sabiine (omanik Kadi Mari Ainsalu): Toodete disaini puhul meeldis väga nende värv. Tegemist polnud tavalise musta, pruuni või roosaga, vaid heledamapoolse oranži ja hõbehalliga. Eriti meeldis see, et jalutusrihmal oli kasutatud sarnast rihmaelementi nagu ka Hurtta Extreme Warmer jope juures. Eraldi vääriks veel märkimist jalutusrihma karabiin, mis oli mõnusat läikivat tumehalli värvi.

Jalutusrihma aas, kust rihma kinni hoida, oli ühelt poolt pehmem ja teiselt poolt tugevdatud ning lisaks kaarja kujuga, mis tegi selle käeshoidmise eriti mugavaks.

Polar Led tuluke oli samuti väga õnnestunud disainiga – meeldis see, et töölepanemiseks polnud eraldi nuppu, vaid pidi tulukest keerama. See oli ka piisava suurusega.

 

Taylor (Kadri Siilivask): Mulle meeldis, et nii kaelarihmale kui jalutusrihma käepidemele lisatud helkurid tegid nii koera kui omaniku pimedas nähtavaks. Kaelarihma puhul meeldis mulle ka selle sisemisel küljel olev spetsiaalne trükitud kohake, kuhu sai kirjutada omaniku telefoninumbri. Jalutusrihma käepide oli minu arvates pehme ja mugav. Kõige rohkem meeldis mulle LED-valgusti, mille sai kinnitada nii kaelarihma kui jalutusrihma külge. LED-valgustil sai valida kahe režiimi vahel (vilkumine või lihtsalt põlemine). Kui käime pikemal jalutuskäigul kasutame Tayloriga enamasti trakse ja oli tore, et saime LED-valgustit kasutada ka ilma kaelarihmata lisades valgusti jalutusrihmale, mille kinnitasime lihtsalt olemasolevatele traksidele.

Treff (Tõnis Krikk): Uus kaelarihm sobis meie koerale nagu valatult! Värvivalik on antud sarjal väga hea , oranz ja hall. Valisime oranzi, kuna see tundus pruunile koerale rohkem sobivat. Ja me ei eksinud!

Disain on väga äge ja innovatiivne. Materjalid tunduvad mugavad nii loomale, kui ka omanikule.  Detailid  on korralikult läbi mõeldud (helkurpaelad, hingavad materjalid sees jne). Need kenad rihmad  ei jää tänavapildis  märkamata!

Rocco (Gete Meekler): Värvivalik -päikeseloojangu kollane/apelsini kollane (nagu on toote värvuse nimetus) sobib Roccole ideaalselt ja need paistavad hästi tema paksu karva seest välja.

Hero (Astra Oinus): Toodete värvivalik võiks alati laiem olla.

Kuidas sobis sinule ja sinu koerale toodete kasutusmugavus?

Sabiine: Kõige rohkem oleme rahul Polar Led tulukesega. Tulukesel on kaks režiimi – vilkuv ja pidevalt põlev. Vilkuv tuluke on niisama jalutamiseks natukene häiriv, kuid sobib väga hästi koera märkamiseks metsas kui ta on lahtiselt. Igaks juhuks tuleks jälgida, et selles režiimis jääks tuluke koera kukla taha, mitte nina alla. Pidevalt põlev režiim on kasulik koeraga niisama jalutades, nii teda nähtavamaks muutmisel kui ka tema jalgeesise valgustamiseks. Nagu eelnevalt mainisin, on tulukese sisselülitamine väga mugav ning pole eraldi sisselülitusnuppu. Tulukest oli märgata nii pilvise ilmaga päeval kui ka ööpimeduses.

Kaelarihm oli meil suuruses 35-45 cm, kuid tegelikkuses on võimalik seda veelgi väiksemaks teha. Kaelarihm oli piisavalt lai ja piisava pehmendusega. Sisemine polsterdus oli ka õhku läbilaskev, et ka pikema kandmise puhul ei tekiks koeral hõõrdumist vms.

Jalutusrihma kasutades oli esimene mõte – see on harjumatult kerge! Aga samas on see väga tugev. Rihm oli piisava pikkusega. Käeaas oli samuti mõnusa pehmendusega omaniku käe jaoks. Ainsaks murekohaks jalutusrihma puhul oli see, et kui rihm ümber käe kerida (et rihma lühemaks teha vajadusel), soonis see koera tugeva tirimise puhul kätte.

Taylor: Taylor on üsna väikene ja habras itaalia väikehurt ja tema paljale kaelale tundus kaelarihm olevat ka oma kõige väiksemas versioonis vähekene suur ja kõrvalvaatajale võis tunduda raskena. Talvel käib Taylor õues enamasti jopega, mille all on pika kaelusega kampsun. Kampsuni peale sobis rihm küll väga kenasti ega loksunud üldse. Kaelarihma saab kaela panna ühe klõpsuga ehk väga kiiresti ja mugavalt ning see oli suureks plussiks. Parim asi kaelarihma puhul oli võimalus lisada sellele LED-valgusti. Õhtuti sain koera lasta pimedasse aeda pissile ja nägin aknast kenasti kogu selle aja, kus koer paikneb. Itaalia väikehurdad on isepäised ja alati kutsumise peale tuppa ei tule. Sellistel hetkedel oli hea näha, et ta on turvaliselt aia piirides.

Treff: Tootega harjusime väga kiiresti ja kaelarihma vahetust Treff vast eriti ei märganudki. Koeral kadus ka kohe kaela kratsimine, mis oli tavaline vana rihma kasutades. Järelikult ei tundnud ta enam ebamugavaid ja segavaid faktoreid enda küljes olevat. Endale meeldis, et kaelarihma saab kiiresti kaelast ära võtta ja vastupidi . Seejuures jalutusrihma eelnevalt eemaldamata. See on kutsika puhul oluline, kui “häda” tekkimisel vaja kiiresti välja minna.

Lisaks meeldis   see, et jalutusrihma kasutamise ajal oli kaelarihma pehmendus koera kõri all. Metsas aga, ilma jalutusrihmata joostes, keeras kaelarihm kiiresti ennast teistpidi ja pehmendus toetus koera turjale. Järelikult on kaelarihma raskuskese igati paigas.

Hooldada on kaelarihma suht lihtne, määrdumise korral pesin seda vaid sooja voolava vee ja seebiga ning mõne tunni pärast võisin radikalt võetud kuiva rihmaga jälle õue minna.

Rocco: Suurus sobis ilusti ning koer tundis ennast mugavalt. Samuti meeldis mulle, et neid on väga kerge puhastada, kuna vahepeal olid porised ilmad, siis saime juba proovida ka trakside pesu ja see oli väga lihtne. Ühtlasi oli väga lihtne ühendada LED tulukest trakside külge ning seda sealt ka eemaldada

Hero: Toodete kasutamine oli kiire ja lihtne. Traksid kinnitusid kahe klõpsuga, samuti polnud mingi probleem lisada jalutusrihma ja LED-lampi. Jalutusrihma on väga mugav käes hoida – käepide on parajalt lai, ei hakka soonima. Ka rihma pikkus on ideaalne.

Kas koer tundis ennast tooteid kandes hästi?

Sabiine: Kaelarihm oli igati paras ja pehmendusega, mis tegi koeral olemise mugavaks. Jalutusrihm oli kerge ja ei tõmmanud kaelarihma paigast ära,seega ei jäänud jalutusrihm talle ka jalgu. Oleme katsetanud mitmeid erinevaid tulukesi rihma küljes, kuid Polar Led tuluke oli esimene, mis püsis tugevalt rihma küljes ja valgustas piisavalt.

Taylor: Tegelikkuses koer kaelarihma suhtes mingisugust vastumeelsust ei ilmutanud ja tundis end kaelarihma kandes hästi

Treff: Kuna eelnevalt olime kasutanud põhiliselt nahast jalutusrihmu, siis Hurtta oma tundus uuena veidi jäik ja libe. Aga peale paari päevast kasutust polnud see enam probleemiks ja harjusime kiiresti. Rihm muutub kasutades suht pehmeks (mitte venivaks). Rihma on lihtne paigaldada, meeldisid helkurid pimedas. Käepide on mugav ja pehmendustega. Sobib kätte hästi nii lapsele , kui ka täiskasvanule. Väikeseks miinuseks vb on see,et rihma karabiin alati ei “käitu” korralikult ja vahest jätab jalutusrihmale liiga palju keerde sisse.

Polar Led Light on ideaalne asi nii metsas, kui ka linnas. Pimedas ja looduses joostes oli koer nähtav väga kaugele ning turvatunne suurenes omanikuna igati. Linnas liikudes on see abiks kindlasti autojuhtidele, kes sind ja koera varakult märkavad. Vees ja muudes ekstreemsemates kohtades veel katsetada ei jõudnud, kui plaanime seda kindlasti.

Lamp on kerge, lihtne kasutada ja kinnitus tundub turvaline. Kui lamp on kaelarihmal, siis valgus ei paista koerale silma ja ei sega teda jookmisel/liikumisel. Äge on see, et lampi saab kasutada nii kaela- kui ka jalutusrihmal. Päeval metsas olles ei pea kuhugi eraldi taskusse vm panema, vaid kinnitad jalutusrihmale ja komplekt püsib kenasti koos. Kui valgusti oli kinnitatud jalutusrihmale, siis on väike oht, et koer võib sellest hammastega kinni haarata ja “krõksti” teha. Seda peab jälgima!

Väikeseks miinuseks võib lugeda vaid seda, et peale pakendi eemaldamist pole võimalik kuskilt välja lugeda, et tootel on ka lisafunktsioon. Nimelt saab kasutada Polar Led Lighti nii vilkuvana, kui ka lihtsalt põlevana (patareid tuleb panna teistpidi sisse). See info on hetkel vaid pakendil (võiks olla ka e-poodides või kodulehel).

Rocco: Trakse kandes sai Rocco teha kõike: joosta, mängida, püherdada ja ka loomulikult jalutada, ehk mitte kuskilt polnud näha, et traksid kuidagi ebamugavad oleksid.

Hero: Kartsime alguses küll, et kuna meil varasemalt puudus kogemus traksidega, siis võibolla koer hakkab oma jõudu kuritarvitama. Tegelikult oli ta sama kuulekas nagu kaelarihmagagi. Koer harjus toodetega koheselt ja mingeid probleeme ei esinenud.

Kuidas sobis sulle Hurtta toodete kvaliteet?

Sabiine: Esimesel korral kui panin Polar Led tulukese kaelarihma külge, tundus, et rihma pealmine kate on nii õhuke, et see pidev tulukese küljest võtmine ja tagasi panemine lõhub küll selle ära, kuid hirm oli asjatu. Mitmed korrad kinni-lahti võtmist ei ole riiet kahjustanud ja tulukest samuti mitte. Tooted on kvaliteetsed nagu alati. Ei rihmal ega ka kaelarihmal pole kulumisjälgi tekkinud – ei led tulukese kinnituskohal ega ka materjalil endal (kuskilt pole niite väljas ega midagi muud sarnast). Isegi poriplekid tulid kraani all pestes hästi maha .

Taylor: Toode oli väga kvaliteetne ja tundub olevat ka vastupidav. Ka LED-valgusti põleb väga eredalt ja usun ka, et pikaajaliselt.

Treff: Hurtta kvaliteet tundus väga hea. Alates toote pakendist, siltidest ja lõpetades rihmade korralike topelt õmblustega. Vastupidavuse kohta võime täpsemalt öelda alles peale pikemat kasutusaega.

Rocco: Kvaliteedi kohapealt usun, et antud traksid kestavad meil kaua, kuna materjal, mida on toote valmistamisel kasutatud, tundub väga kvaliteetne ja kauakestev.

Hero: Toodete kvaliteet on väga hea, õmblused ja kinnitused on tugevad. Suurimaks hirmuks oligi, kuidas need nii jõulise koeraga, nagu seda rottweiler on, vastu peavad. Traksidel eelistaksime küll pigem metallist kinnitusi.

Kas soovitaksid neid tooteid ka teistele koeraomanikele?

Sabiine: Jaa, kindlasti! Olen soovitanud ja soovitan edaspidi. Hurtta Adventure sarja soovitaksin eelkõige inimestele, kes viibivad koeraga palju looduses või peavad oluliseks lemmiku märkavaks tegemist.

Taylor: Soovitaksin kindlasti LED-valgustiga kaelarihma ka teistele koeraomanikele, sest see aitab teha koeraga pimedal ajal liikumise tohutult turvalisemaks. Lisaks saab kinnitada LED-valgusti ka ainult kaelarihmale ja saab koera üksinda õhtul aeda ringi jooksma lasta ja selgelt näha, kus ta parajasti paikneb.

Treff: Hurtta 2017 aasta tooteid vast otseselt polegi vaja soovitada, sest need eristuvad ise massist ning hakkavad kohe oma disaini, värvi jms silma. Kui aga küsitaks, siis kindlasti soovitaks. Ise olen väga rahul ja ma arvan, et Treff on minuga nõus.

Rocco: Antud sarja trakse ja jalutusrihma soovitaksin ma kõigile koeraomanikele, kelle koer on väga liikuv ja kellele meeldib, et koer tunneks ennast mugavalt tehes ükskõik mida. Polar LED tulukest aga soovitaksin ma absoluutselt kõikidele koeraomanikele. Oleme varasemalt proovinud mitmeid erinevaid tulukesi, kuid pole veel leidnud ühtegi teist sellist, mis teeks koera nii nähtavaks, kui Polar LED light.

Hero: Kindlasti soovitaksime. Tooted on väga praktilised ja vastupidavad, saab muretult kasutada ka suuremal koeral.

Milliseid Hurtta tooteid sa veel sooviksid proovida, kui sul oleks võimalus?

Sabiine: Põnevad ja kasulikud tunduvad Hurtta ohutustooted (kaelarätt ja ohutusvest) ja Outback saapad. Suveperioodiks on ostunimekirjas ootel Breezy püksikud ja päikse/putuka kaitsekostüüm (Basenjidel on oht kevadkollapsiks, mida põhjustavad putukad).

Taylor: Kui mul oleks võimalus, siis prooviksin meeleldi veel sama sarja Hurtta Adventure trakse, sest üldiselt on Itaalia väikehurtadel oma kehaehituse tõttu just traksid kasutuses. Lisaks oleks huvitav ära proovida ka Hurtta saapad ”Outdoors outback”, sest jalanõud on meil samuti midagi, mida koera tundlikkuse tõttu kasutame igapäevaselt. Alguses kasutasime õmbleja juures eritellimusena õmmeldud fliisist papusid, aga need ei tundunud koerale eriti mugavad olevat ning lasid niiskust läbi. Seejärel ostsime loomapoest esimesed ettejuhtuvad jalanõud (vist Trixie bränd), mis on hetkel küll kasutuses, kuid silmnähtavalt liiga jäigad ja ebamugavad. Hurtta outdoorsi jalanõud paistavad olevat aga kummist ja painduvad ning tundub, et ehk võiksid need Taylorile sobida.

Treff: Kui meil oleks valikuvõimalus, siis prooviks tõenäoliselt mingeid soojemaid riideid (Extreme Warmer või Body Warmer jne). Traksid (Adventure Harness) tunduvad kenad ja põnevad, kuid pole veel kindel ,kas päris elus neid igapäevaselt kasutaksime (kogemus nendega puudub).

Rocco: Kui aga oleks võimalus proovida veel erinevaid Hurtta tooteid, siis sooviksin kindlasti proovida ka Active Harness’i mis aitaks võrrelda millised traksid oleks just aktiivsele koerale Hurtta sarjast kõige paremad ning veel oleme silma peal hoidnud sellisel tootel nagu Hiker Belt. Ühtlasi kuna käime suvel tihti paadiga sõitmas oleks tore ka koer kaasa võtta, ning proovida Hurtta Life Savior vesti, mille kindlasti ka suvel soetame.

Hero: Hea meelega prooviksime veel erinevaid trakse, samuti on silma jäänud Hurtta jooksurihm.

Milliseid Hurtta tooteid sa enne testi kodus omasid?

Sabiine: Enne testi omasin kodus Hurtta jalutus- ja kaelarihma ja Hurtta jopesid (Winter Jacket 2x, Chill Stopper, Torrent Coat, Extreme Warmer)

Taylor: Taylori kõige esimesed traksid olid just Hurtta traksid ja need olid väga mugavad. Kahjuks kandis Taylor need sõna otseses mõttes ribadeks. Taylori kutsikaea viimaseid suuremaid rumalusi oli trakside kinnituskohtade klambrite katki närimine. Pärast seda ostsin talle PlanetPet Society pehmendusega traksid, mis on varasemate Hurtta trakside sarnased. Lisaks oli meil varasemast olemas soe Hurtta mantel.

Treff: Hetkel kasutame Hurtta talvejopet.

Rocco: Enne antud võimalust proovida Hurtta Adventure sarja tooteid, oli meil kodus olemas Hurtta Slush Combat Suit, mis on ideaalne vihmaste ilmade puhul. Igapäevaselt oli meil varasemalt kasutusel Julius K9 traksid, mille nüüd vahetasimegi välja Hurtta trakside vastu. Üldiselt oleme eelistanud Hurtta, Rukka ning Hunteri tooteid.

Hero: Varasemalt pole me Hurtta tooteid omanud.

Milliseid muid brände sa igapäevaselt oled seni eelistanud?

Sabiine: Seni olen eelistanud ainult Hurtta ja Hunteri tooteid.

Taylor: Lisaks eelnevalt mainitud PlanetPet Society traksidele olen ostnud erinevaid CharlottesDressi, Hunteri, InnoPeti ja Trixie tooteid.

Treff: Enne oleme eelistanud/kasutanud Rukka, Hurtta ja Klin kaelarihmu, Hurtta erinevaid tuule/vihmaveste.

Rocco: Üldiselt oleme eelistanud Hurtta, Rukka ning Hunteri tooteid.

Hero: Ei ole poodides brände jälginud. Oleme otsinud lihtsalt vajamineva/sobiva toote.

Soovid sa veel midagi lisada?

Sabiine: Testiperiood andis taaskord kinnitust, et Hurtta teab, mida koertel on vaja ning kuidas oma tooteid mugavaks ja kasulikuks disainida.

Taylor: Suur aitäh selle võimaluse eest testida Hurtta tooteid! Ilma testigruppi sattumiseta ma ilmselt ei oleks avastanud meie jaoks LED-valgustiga kaelarihma. See on teinud meie jalutuskäigud 100% turvalisemaks ja Taylori üksinda aias pissil käimised minu jaoks mugavamaks, rahulikumaks.

Treff: Kuna meil endal tekib tõenäoliselt varsti vajadus GPSi järele, siis mõtlesin kohe, et miks (kas) Hurttal pole vastavat toodet või koostööpartnerit. Oleks ülimugav ,kui näiteks GPS-i saab intergreerida Adventure vm sarja kaelarihmale. Kas või samasse kinnitusse, kuhu käib Polar Led . Siis ei peaks kasutama lisa kaelarihma ja ka koeral oleks tunduvalt mugavam. Ideaalis kõik ühes e. siis koos lambiga. Hurtta GPS Polar Led Light (+ vastav app nutikasse).

Rocco: Roccoga täname väga Magnum Veterinaaria tiimi, kes andis meile võimalus testida ja proovida ilusaid, kvaliteetseid ning ühtlasi ka mugavaid tooteid, mis nüüdseks on meil igapäevases kasutuses!