Jaga!

Rocky on pooleaastane kääbusbullterjer, kelle tegemisi jälgib Instargamis ligikaudu 2800 inimest. Rocky elab koos oma perega Tallinnas. Perenaine Kristin on 25- aastne ning töötab turunduse alal, peremees Mikk (29-aastane) on aga tegev tarkvaraarenduses. Hetkel suur osa nende vabast ajast kulub koeraga tegelemisele ning Kristini hobiks on ka Rocky Instagrami konto pidamine.

Kuidas Rocky Teie perre sattus?

Koera võtmine mõlkus meil meeles juba pikalt, ent me ei suutnud jõuda kokkuleppele, mis tõugu koer olema peaks. Mikule meeldisid bullterjerid, minule aga huskyd. Bullterjerit mina alguses pelgasin ning seda eriti seetõttu, et ta on väga jõuline koer ning võib kasvada kuni 30 kg raskuseks. Seega kartsin, et kui temaga jalutama lähen, lohisen tal lihtsalt sabas. Hakkasin selle tõu kohta aga oma elukaaslase suure huvi tõttu enam uurima ning leidsin, et on olemas ka kääbustõug, kes jääb standardtõust pea poole väiksemaks. Nii hakkasimegi koos uurima kennelitest, kas kellelgi on kutsikas tulemas ning pärast umbes 8-kuulist ootamist jõudiski Rocky meie perre.

Mis on tema lemmiktegevus?

Rockyle on kõik tegevused meeltmööda. Ta on väga sotsiaalne, nautides tähelepanu ja ta on ülisõbralik nii inimeste, teiste koerte, kui ka laste suhtes. Kõige rohkem meeldib talle aga oma palli taga ajada (mis meeldib väga naabritele…). Rockys on peidus ka väike Chihuahua, kuna talle meeldib väga süles istuda ning kuidagi on ka nii juhtunud, et ta magab öösiti meie voodis.

Lemmiksöök?

Rocky absoluutne lemmiksöök on ahjulõhe, ent hea isuga sööb ta näiteks ka banaane, õunu ja mustikaid.

Lemmikmänguasi?

Hetkel on ta lemmikmänguasi golfipall, mille ta ise väljas jalutades leidis. Kuigi tal on liigagi palju mänguasju, on just golfipall ta südame võitnud, sest see põrkab hästi ning teeb maas kolisevat häält. Peale pallide meeldivad Rockyle ka kõiksugu sikutamismänguasjad ning mida kõrgemale õhku ta jalad neid meie käest sikutades tõusevad, seda lõbusam.

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Rocky on tõeline seltskonnalõvi. Ta ei pelga ühtegi koera ning on ühtviisi sõbralik nii suurte kui ka väikeste koertega. Kui ta väljas teist koera näeb, ei õnnestu teda just tihti temast eemal hoida. Õnneks on ka teised koerad hetkel Rocky suhtes väga sallivad. Kuigi Rocky on mängides ülienergiline, kohtlevad teised koerad teda väga hästi, saades tõenäoliselt aru, et tegu on veel kutsikaga.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Rockyga?

Rocky on veel väga lapsemeelne ning seetõttu ajab ta suure hoolega siiani taga oma saba ning üritab mängima kutsuda “peeglikoera”. Palliga mängides ajab ta selle tihti kapi või diivani alla ning ruigab selle peale haledal häälel. Lisaks meeldib Rockyle teeselda, et ta ei suuda hüpata voodile ja diivanile, kuigi mänguhoos see talle küll probleemi ei valmista.

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Koeraomanikuks olemine on meie elu tundmatuseni muutnud. Tööpäeviti käin ma lõuna ajal alati kodus, et Rockyga jalutada ning talle süüa anda ning ka nädalavahetused on suuresti tema päralt. Tegu on suure vastutusega ning kuigi Rocky toob meile palju rõõmu, oleme üle elanud ka raskemaid aegu. Näiteks tekkis Rockyl väiksemana päris tõsine talumatus koeratoidu vastu, mis viis meid mitmeid kordi loomakliinikusse tilguti alla ning lõpuks hakkasime teda toitma hoopis kodutoiduga. Õnneks oleme tänaseks leidnud ka koeratoidu, mis talle kenasti sobib. Koera võttes tasub igatahes meeles pidada kuldset tõde, et kuigi koer on vaid osa sinu elust, oled sina tema kogu elu.

Rocky tegemisi saab jälgida Instagramis @minibullrocky