Jaga!

Mac on Saksa lambakoer. Kui täpsem olla, siis ta esindab sakslaste tööliini suunda. Ta on pooleteise aastane, detsembris saab kaheseks. Mac elab koos oma perenaise ja peremehega Pärnumaal. Maci perenaine töötab PPA-s koerajuhina seega on nad Maciga peaaegu, et 24/7 koos. Nende töö hõlmab väga palju looduses liikumist. Vabal ajal meeldib neile mööda Eestimaad ringi rännata ja uusi paiku avastada.

Kuidas Mac Teie perre sattus?
Juba kooliajal oli kindel siht, et mina kavatsen hakata koerajuhiks. Töö juures võisin lõputult tegeleda kolleegide koertega – kammisin, mängisin ja vahepeal isegi andsin süüa. 2015 aasta lõpus vestlesin pikemalt oma otsese ülemusega ja umbes nelja kuu pärast jõudis kätte hetk, mida olin oodanud juba aastaid. Ühel pimedal ja sajusel õhtupoolikul randus laev Tallinna sadamasse ja seal samas parklas anti mulle sülle pisikene süsimust tulevane teenistuskoer. Passis oli kirjas Mac ja otsustasin talle selle nime ka jätta.

Mis on tema lemmiktegevus?
Macile meeldib väga trenni teha, uusi asju õppida ja jälge ajada. Loomulikult ka mängida.

Lemmiksöök?
Juust ja õunad.

Lemmikmänguasi?
Sangadega nutsud ja kõik muu, mis kiiresti katki ei lähe.

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?
Macil on üks parim sõbranna. Tema nimi on Steffi ja ta on samuti musta värvi tööliini sakslne.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Mac’iga?
Kuna Mac on harjunud sellega, et teda pildistatakse, siis on tihtipeale niimoodi, et kui ta rihmast lahti jalutab ja mõnda objekti näeb, kuhu saab peale ronida, näiteks mõni suur kivi, siis ta hüppab sinna peale ja jääb ootama “et kas teed nüüd pilti või üldse ei tee?”

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?
Lemmiklooma omanikuks olemine tähendab minu jaoks seda, et mina vastutan täielikult oma looma heaolu ja turvalisuse eest. Minust sõltub suuresti milliseks ta oma iseloomult kujuneb. Peab olema tähelepanelik ja aru saama, mida koer sulle öelda tahab. Mac on minu jaoks pereliige, kaitseingel ja töö juures kartmatu partner. Mina õpetan teda ja tema õpetab mind.

Mac’i tegemisi saab jälgida Instagramis @theblackmac