Jaga!

 

 

Renzo Rytu Deimantas on ühe aastane sinine Tai Ridgeback tõugu koerapoiss. Ta on pärit Leedust ning uude koju toodi ta 4-kuuselt. Renzol on oma Instagrami konto, et huvilised saaksid jälgida tema käekäiku ning tutvuda selle tõuga üldisemalt läbi piltide. Renzo Instagrami konto on saanud lühikese ajaga päris palju aktiivseid jälgijad ning sellepärast ka meie Renzost juttu teeme. Renzo perenaine on igapäevselt tegev äri-ja turundusvaldkonnas, vabal ajal aga meeldib neile palju ringi liikuda, käia jalutamas, jooksmas, sportimas ning loomulikult ka Renzoga trennis.

Kuidas Renzo teie peresse sattus ning milline koer on Renzo?

Koera võtmise mõte oli pikalt olnud, kuna meil on alati olnud peres koer ja sobiva tõu valik võttis päris kaua aega. Me olime ammu välistanud karvased ning lontud klassikalised perekoerad. Sellest hetkest, kui nägin Tallinnas esimest korda Tai Ridgeback tõugu koera, tundsin kohe ära oma koera ning nädal hiljem oligi Renzo meil kodus. Tai Ridgeback on oma loomult väga umbusklik ning võõrastega käitub ettevaatlikult, mistõttu tuleb teda väga palju õpetada ning erinevate situatsioonidega harjutada ja rohkelt sotsialiseerida, seda eriti kutsikaeas, kuid ka täiskasvanuna.

Treeningu osas on üldiselt Tai Ridgeback õigete meetodite puhul väga lihtsalt treenitav ning teda karmi käega kindlasti õpetada ei saa, kuna see võib anda tagasilööke ja vigade parandust selle tõuga väga lihtsalt teha ei anna. See tõug sobib kangekaelsele ja kindlameelsele omanikule ja sellised me perega ka oleme. Hoolimata kõikidest probleemidest, ei ole me oma otsust kahetsenud, sest ma olen kindel, et see koer ootas just täpselt meid oma pereks. Selliste suurte asjade puhul ma ei usu juhustesse ja olen täiesti kindel, et Renzo on väga õnnelik meie juures. Ta väljendab seda meile iga päev siiralt.

Mis on Renzo lemmiktegevused- ja mänguasjad?

Renzo lemmiktegevus on inimesega mängimine, sikutamismängud, müramised ja koos jooksmised. Igasugune aktiivne mäng, mis on kontaktne. Samuti meeldib talle väga teiste koertega mängida, kuigi ta on tõugude osas väga valiv ning teisi isaseid ei salli üldse. Kokkuvõtlikult karvased koerad talle ei meeldi ja jõulised tõud (nt Amstaffid) sobivad mängustiililt talle hästi, kuna nendel mäng käib ikka kerge urinaga ning enamasti ka suure hooga. Sõbralikke koeratõugude omanikke hirmutab tema jõuline mängustiil pahatihti ära ning enamasti ei ole ka need omanikud ise harjunud koeramaailma reeglite järgi koertega suhtlema. Tai Ridgeback on jahikoer, seega kõik piiksuvad mänguasjad on vaja kiirelt kahjutuks teha (katki närida) ning need talle ka meeldivad. Mänguasjad peaksid olema karvased ja piiksuvad ning kindlasti mingi tihkema närimisosaga. Loomulikult peaks see mänguasi olema ikka selline, et inimene saaks seda sikutada ka. Kui mänguasi mitte mingit häält ei tee, siis selle vastu tal erilist huvi ei ole. Õues lume peal meeldib talle mängida CrazyEgg’iga, kuna see on lumel libe ja pakub jahikoerale lõbusat tagaajamismängu.

Mida tähendab lemmiklooma omanikuks olemine teie jaoks?

Renzo võtmisega olen ise õppinud täiesti ümber koertega suhtlemise, kuna üldtuntud inimesereeglid (käe sirutamised koera poole, paid pea peale ja koera poole kummardamised, silma vaatamised jne) on koertemaailmas hoopis agressiivsuse tunnused ning neid lähenemisviise, eriti umbusklike tõugude puhul, kindlasti kasutada ei tohi. Renzo on meid õpetanud selles osas väga palju ning see kõik on olnud hea kogemus meile ka teiste koertega suhtlemise arendamisel. Lisaks kogu see liikumine, mida koeraomanikuks olemine annab. Sinna juurde positiivne tähelepanu koeralt, see armastus, mida ta annab, on super. Renzo on hästi vahetu suhtleja, mis tähendab seda, et õppides lugema koerte kehakeelt, räägib ta terve loo ära, mida ta hetkel tunneb ja läbi elab. On see siis positiivne või negatiivne emotsioon. Tõeliselt kiidan tema puhul ka seda, et ta ei ole mitte ühtegi asja ära närinud, mis ei ole tema oma. Isegi uusi koerte mänguasju ta ei võta enne, kui need on talle antud. Diivanilaua pealt ei söö ta ära toitu, mis on sinna jäänud kui me ise kodust ära läheme (v.a. juust või liha muidugi). Voodisse ta ka ei tule, sest tal on oma pesa, mille ta võttis koheselt omaks ning hindab seda palju rohkem, kui inimese voodit.

Capture6   Capture2 Capture3 Capture7

 

 

Renzo tegemisi saab jägida Instagramis #renzoridgeback