Jaga!

4.11-31.12.2016 toimunud Applaws kampaania raames kuulutasime aasta lõpus välja võitja – Annely Janson ja tema lemmik Sheldon.

Applaws kampaania võitja, valge karvapall Sheldon, on 9 kuune Püha Birma kiisu Herenica kasvandusest. Oma pere lemmik on ta olnud juba 5 kuud. Sheldon on iseloomult jutukas seltskonnakiisu, kes armastab vett. Vesi kausis ei ole tema meelest ju ometi joomiseks, vaid selleks, et võimalikult suur ala märjaks saada.

Sheldoni perel on algusest saati igapäevane rituaal. Päev algab ca 30 minutilise kaisutamisega, kus kiisu nurru valla laseb. Sellele järgneb söömine ja siis jäetakse Sheldon terveks tööpäevaks omapäi. Õhtuti koju tulles oodatakse pererahvast aknalaual või suisa ukse ees. Loomulikult tuleb siis härra sülle võtta ja veidi sügada, süüa anda ning temaga mängida. Igapäevane kindel rütm on pere jaoks muidu suurepärane, välja arvatud nädalavahetused, kus kass harjumuspäraselt kell 6.30 pai nuruma tuleb…
Peale veega mängimise meeldib Sheldonile üle kõige luurata. Loomulikult ei ole tal ka jooksmise ja hüppamise vastu midagi, kuid mängu ajal tuleb arvestada, et enamus ajast läheb asjade luuramise peale. Muidugi ka see on raske tegevus ning võib juhtuda, et luuramisest saab uni.

Sheldoni seltskonnalembus avaldub eelkõige selles, et ta on äärmiselt rahulolematu, kui pererahvas ei ole ühes kohas koos ning tal ei ole võimalik neid korraga näha. Samuti avaldab ta rahulolematust kui pere kahe korruse vahel pendeldab, sest vaene kiisu ei jaksa kogu aeg trepist üles-alla joosta, et pererahval silm peal hoida. Kassi elu ei ole lihtne!
Toitude osas on Sheldon väga valiv. Herenicast öeldi kohe, et Sheldon tarbib Applawsi tooteid hea meelega, kuid võib ka teisi proovida. Paljud katsetatud toitudest tõugati eemale ning lõpetasid prügikastis. Sheldon on proovinud erinevaid Applaws toite, kuid suurimad lemmikud on konservid, mille kasvõi üheks koostisosaks on kana.
Applaws kampaania võit tõi pere sahvrisse erinevaid Applawsi konserve, maiuseid, einekotikesi ning kuivtoitu. Suure valiku tõttu tekib neil tunne, et mõni kassitoidu kauplus on meile kolinud, mille üle kõige õnnelikum on siiski Sheldon 🙂