Jaga!

Lola ja Pepe on kaks vahvat prantsuse buldogi, keda jälgib Instagramis 19 000!!!!! inimest. Lola (musta värvi) on kaheaastane tüdruk ja Pepe (pruuni värvi) on üheaastane poiss, kes elavad koos Markuse ja Liinaga Viimsis.

Liina töötab juhiabina ühes SPAs ja lõpetab parasjagu õpinguid ning selle tõttu on oma lemmikutest eemal umbes kolm päeva nädalas. Ülejäänud aja veedavad nad enamjaolt koos ja koeri püütakse võimalikult palju igapäevatoimingutesse kaasata. Liina sõnul isegi nende sõbrad teavad juba ette arvestada nende pere neljajalgsetega, kui midagi ühist planeeritakse. Koos külastatakse ka ilusalonge, kohvikuid ja loomulikult ka lemmikloomakauplusi.

Kuidas Lola ja Pepe Teie perre sattusid?

Lapsest saati on olnud koer suureks unistuseks, aga selle võtmine paistis olevat väga suur kohustus. Tegelikult meeldivad mulle kõiksugused koerad, aga ükskord kohtasime koos elukaaslasega seda armsat nösunina ja emotsioonid jäid veel pikaks ajaks kummitama. Hakkasin selle tõu kohta lähemalt uurima ja lugedes nende tõuomadusi, tundus mulle, et meie elustiilid võiksid hästi sobida ja saaksin pakkuda talle kõike esmavajalikku. Sellegipoolest olid need alles unistused ja tulevikuplaanid. Siis ühel ilusal päeval üsna juhuslikult kutsus mu ema meid elukaaslasega oma tuttava juurde kutsikaid vaatama, kes osutusid prantsuse buldogiteks ja pesakonna kõige pisem Lola otsustas kohe ära, et me peaksime talle paari nädala pärast järgi tulema. Esmalt külast lahkudes me veel ehmatasime ära elukaaslasega, et millega me nüüd hakkama saime ja kuidas sedasi kohe kutsika broneerisime. Tegelikult osutus see väga imeliseks otsuseks.

Pepet hakkasime planeerima siis, kui Lola sirgus tubliks koeraks ja meile tundus, et üks liigikaaslane teeks talle palju rõõmu meie äraoleku ajal ning mul juhtus just terve suvi vaba olevat, et koertega tegeleda. Õiget kutsikat otsisime mõnda aega ja leidsime sobiva kenneli Lätis. Pesakonnas ainukesena sündinud pruuni värvi koerapoiss sai broneeritud kohe peale sündi. Küll see ootusaeg oli pikk.

Mis on nende lemmiktegevused?

Lola üks lemmik küsimusi on ‘’Kus su pall on?’’. Pettumuse vältimiseks peab pall ikka suur olema. Mida suurem, seda ägedam, ja palli tagaaajamine on Lola lemmiktegevuseks. Pepe annab alati Lolale eesõiguse palli püüdmisel, kuna teab vist isegi, kuidas see Lolale meeldib. Mõttemängud meeldivad talle ka, kuna ta on üsna kiire taibuga.

Pepe lemmiktegevus on Lolaga kaisutamine, tegemist on väga õrna ja härrasmehelikult käituva kaisumõmmiga. Autosõit ja aknast välja vaatamine ajab tal samuti õnnest kõrvad kikki.

Kutsad oskavad avalikes kohtades ilusti käituda ja on ka loomu poolest rahulikud. Pepega käime me sõnakuulekuse trennides. Lolaga käisime samuti varasemalt samas trennis pea 1,5a, kuid hiljuti vahetasime selle agility vastu, kuna tal on meeletu kirg tunnelite vastu. Trennides käimine loob meie vahel hea kontakti ja nad naudivad minuga ka üks-ühele ajaveetmist. Vabal ajal mõnusa ilmaga armastame kogu perega ette võtta pikki jalutuskäike loodusesse

Lemmiksöök?

Lola on toiduga üsna pirtsakas, aga küpsetatud veisemaksa tükikeste eest on ta võimeline palju ära tegema. Neid tullakse ahju juurde juba varakult ootama. Pepe on see-eest väga suure isuga poiss ja sööb võimalusel kõik Lola ülejäägid välkkiirelt ära ja Lola annab talle neid võimalusi palju. Hirvesarved on samuti lemmikud närimisasjad ja need tuuakse oma peidukatest välja siis, kui me istume telekat vaatama. Hiljem peidetakse enda arvates hoolikalt uuesti ära. Tegelikult see nii väga hoolikalt neil välja ei tule oma lühikeste koonudega ja on üsna naljakas vaatepilt.

Lemmikmänguasjad?

Lolal on üks lemmik mänguasi – lepatriinu. See sai ostetud talle esimeseks mänguasjaks ja ta siiamaani lutsutab end sellega magama. Ilma lepatriinuta on magamajäämine ikka väga raskendatud. Vahel toob ta selle enne magaminekut minule, et me natuke mängiks sellega ning siis kui ta selle võidukalt kätte saab, läheb lutsutab end sellega magama. Seda peab tihti pesema ja olen seda ka korduvalt kokku õmmelnud, aga ükski muu mänguasi paraku ei asenda talle tema lepat.

Pepe lemmik ja ainuke mänguasi, millega teda trennis mängima võib saada on üks minu enda meisterdatud pika nööri otsas lambanahast tuustik. Ajab seda taga nagu kiisu mööda maad ja sikutab seni kuni kätte saab. Need mänguasjad, mis on seotud toiduga, on talle ka äärmiselt kallid (näiteks Kong).

Kuidas nad teiste koertega läbi saavad?

Pepe on teiste koerte suhtes päris uudishimulik ja võõrastest koertest möödudes allub ta kõrvalkõnnile veel vaevaliselt. Kokku lastes on aga kõiksuguste kutsadega suur sõber, tal tekib nii palju positiivseid emotsioone, tahaks muudkui mängida ja taga ajada. Pepe käitub alati väga viisakalt ja ei nori kunagi tüli, isegi kui talle hambaid näidatakse.

Lola on üldiselt võõraste koerte vastu ükskõikne ja möödub neist rahulikult. Kokku lastes aga endast väiksemat kasvu ja alandlikkusele kalduvate kutsade peal demonstreerib oma üleolekut, seetõttu me püüame väikeste koerte omanikke mitte traumeerida. Ta otseselt kallale ei lähe, aga võib tüli norima hakata. See tuleneb ilmselt tema enda ebakindlusest, kuna ta oma olemuselt on meeletult memmekas. Tegelikult on olnud ka juhus, kus ta põgenes ühe enesekindla ja raevuka chihuahua eest silmad hirmust punnis. Suurte koertega ta üldjuhul norida ei julge ja mängib hea meelega tagaajamismänge. Sellegipoolest, kui ta tunneb, et tegemist on alandiliku koeraga, siis võib jällegi tüssama hakata. Õnneks on Lola kuulekas ja jälgin alati olukorda, juhuks kui on vaja korrale kutsuda. Meil on olemas ka tuttavad mängukaaslased, kelle nimede peale kutsad rõõmuga reageerivad ja hakkavad kohtumist ootama.

Kas on mingi olukord, nad omavahel just väga hästi läbi ei saa?

Omavahel saavad nad läbi suurepäraselt ja igatsevad üksteist, kui teise koeraga trennis olen. Pepet kutsikana koju tuues kestis sõit ikka mitu tundi. Lola põgenes esiistmele ning jälgis terve tee teda umbusklikult ning pisut solvunud olekuga. Koju jõudes lubas aga Pepel kohe oma pessa minna ja oma kausist süüa ning sellest ajast peale on nad siiani suured sõbrad. Lola aitas mul väga palju ka Pepet kasvatada ning praegu, kui mõlemal on reeglid paigas ja üks läheb ülemeelikuks, siis teine kohe korrigeerib kerge kallaletungiga, kui seda võib nii nimetada.

Olen märganud, et neil kehtib ‘’kes ees, see mees’’ reegel ja kaklema nad seetõttu ei lähe. Kui keset närimiskondi närimist tahab üks vett juua, siis ta juba teab, et niisama seda põrandale vedelema jätta ei saa ja see tassitakse veekausi ette jalge vahele kuniks joodud saab. Lola on veel selline väike võrukael, et talle meeldib oodata kuni Pepe enda maiuse ära närib ja kohe, kui Pepe on lõpetanud, võtab ta enda oma välja ja hakkab seda üliaeglaselt limpsima ja sööma.

Usun ja loodan, et kuniks reeglid on paigas ja kohtleme neid võrdselt, siis ei ole neil ka omavahel põhjust tülitseda. Väikeseid nägelemisi on küll olnud, näiteks kui Lola käib Pepele peale oma mängutujuga, siis Pepe lõpuks räuskab mehelikult, et teda rahule jäetaks. Õnneks pole kunagi pidanud sekkuma nende omavahelistesse ‘’ütlemistesse’’.

Mis on veel mõned huvitavamad projektid, kus te koos koertega osalenud olete?

Oleme osalenud Pepega näitusel ning tahame ka tulevikus selle jaoks rohkem aega leida. Lolaga oleme osalenud sõnakuulekuse algajate võistlustel, saavutades teise koha. Hetkel keskendume agility trennidele. Oleme osalenud ühes videosarjas koerte tõugude kohta ja teinud mõningast modellitööd läbi Instagrami. Poseerida neile meeldib, kuna lihtsalt istumise või seismise eest saab palju maiuseid ja kiidusõnu.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Lola ja Pepega?

Olen pidanud korduvalt piinlikkust tundma ja punastama nende puuksutamiste pärast. Ega nad ju ise sellest välja ei tee ja istuvad sama tähtsalt edasi, püüa siis teistele seletada, et see polnud ausõna mina.

Lola on väga naljakas, kui ta juba kaugelt näeb kedagi talle kallist tulemas ja ta juhtub rihmast lahti olema, siis ta laseb kõrvad peadligi ja jookseb suure hooga ise veidi kaldus ja viimased pool meetrit libiseb jalge ette selili.

Tegelikult neid hetki, kus nad naerma või naeratama ajavad on igapäevaselt.

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Omanikeks olemine tähendab meie jaoks vastutust, hoolivust, arenemist ja arvestamist oma lemmikloomaga. Õnnelikuks kooseluks tuleks osata arvestada tõuomaduste ja -vajadustega ning koguda vajalikku teavet õpetamise ja arenemise kohta. Meie jaoks on tegemist pereliikmetega, kes teevad meist õnneliku perekonna.

Lola ja Pepe tegemisi saab jälgida Instagramis @lola_pepe_frenchies