Jaga!

Holland on 2,5-aastane malta bichon ehk malta sülekoer, kes elab perenaise Liisa, peremehe Nico ja kassi Rikiga peamiselt Tallinnas. Teine kodu aga asub neil Saksamaal, kus nad veedavad samuti nii palju aega kui võimalik ning seal on Hollandi sõbraks ja mentoriks juba väärikas eas koeraproua Eyka. Holland on oma tõule omaselt väga seltsiv ja inimestesse kiindunud. Mõnikord saab aga uudishimu võitu ning ta läheb ka ümbruskonda uurima ja uusi sõpru otsima.

Hollandi perenaine Liisa töötab pangas ja tegeleb kommunikatsioonikanalite arendusega. Hollandi peremees Nico töötab samuti Tallinnas IT valdkonnas. Vabal ajal proovivad nad võimalikult palju ringi liikuda ning õues olla. Päris palju aega kulub ka reisimisele. Enamasti proovitakse ka Holland kaasa võtta, kuid alati pole see võimalik ning siis saab Holland aega veeta oma sõprade juures.

Hollandi pere tegeleb päris palju ka Hollandi Instagrami kontoga. Pilte püütakse postitada iga päev, nii et ka pildistamise ja pildi sisu mõtlemise peale kulub omajagu aega.

 

Kuidas Holland Teie perre sattus?

Mõned aastad tagasi hakkas peas küpsema idee, et tahaks koera võtta. Minu pere on olnud alati pigem kassiomanikud, koeri on küll olnud, kuid nad on olnud pigem sellised maa ketikoerad, seega ega ma koertest väga midagi ei teadnud. Hakkasin uurima erinevate tõugude kohta. Eelduseks oli see, et koer võiks sobida korterisse ehk siis pigem väike koer ning ta peaks hästi sobima kassiga. Samal ajal vaatasin ka Instagramis ringi ning sealt leidsingi malta tõu. Hakkasin uurima, kas ja kus neid Eestis saada on ja nii Hollandi kasvatajani jõudsingi. Kuna tol hetkel veel kutsikaid polnud siis pidin üle poole aasta ootama, et esimest korda Hollandiga kohtuda, aga see ootamine oli täiesti seda väärt. Peale esimest kohtumist teadsin kohe, et Holland on minu koer. Ja ma arvan, et Holland valis ka minu välja ja ühtlasi oma nime, sest nimi oli olemas juba enne kui ta sündis. Nii on ka Hollandi päris ametlikel tõupaberitel see nimi sees.

 

Mis on tema lemmiktegevus?

Hollandi lemmiktegevused varieeruvad vastavalt kellaajale, aastaajale ja tujule. Talvel ja hommikul meeldib talle väga teki või pleedi alla kerra tõmmata ja pikalt magada. Lumi ja külm talle väga ei meeldi, nii et talvel on ta õue minemise ja jalutuskäikude osas suhteliselt ükskõikne. Kohe kui hakkab aga soojemaks minema, on see kõige parem tegevus. Siis kui aga väsimus peale hakkab kippuma, küsib ta ennast kotti ja reisib seal mõnusasti välja vaadates. Päikese käes meeldib talle ka väga mõnuleda. Tööpäevadel käib Holland enamasti kontoris tööl kaasas, kus ta saab hoolega selja ja kõhu sügamist ning ka palju palju mängida. Muidugi kõige paremad tegevused on need, mida saab teha oma inimestega koos.

 

Lemmiksöök?

Hollandi vaieldamatu lemmik on banaan. Ükski koeratoit või maius ei trumpa seda üle. Banaani saamiseks on ta kõigeks valmis.

 

Lemmikmänguasi?

Hollandil on päris palju mänguasju ja talle meeldib neid mööda korterit ringi organiseerida – diivanilt pessa ja pesast diivanile jne. Vahel ta otsib täiesti sihilikult mingit kindlat mänguasja ja siis mängib sellega täiesti iseseisvalt. Tal on olemas ka kindlad kaisukad, kellega koos ta magab. Kõige parem mängimiseks on aga üks kummist punane hantel, mis piikusb. Ilma selleta muutub ta ikka päris õnnetuks.

 

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Üldiselt Hollandile teised koerad meeldivad ja ta tahaks alati kõigiga mängima minna. Meil on ka malta omanikest sõpru, kellega üritame võimalikult tihti kohtuda ja koertel mürada lasta. Kõige paremini sujubki mäng ikkagi sama tõugu koertega. Kuigi maltad on päris kiired jooksjad, siis pikalt nad joosta ei jõua ja pigem meeldib neile mürada. Holland on oma hingelt aga suur koer ja eks ta ikka üritab endast suuremate koertega mängida ka, kuid vahel muutuvad need mängud tema jaoks liiga karmiks. Sellepärast me pigem hoiame väiksemate koerte seltsi.

Hollandil on ka üks vihavaenlane ja tundub, et see tunne on vastastikune. Nimelt elab meie kandis ka üks westie, kellega kohe esimesest nuusutusest kohe üldse ei klappinud. Ju siis on naabruskonnas ruumi ainult ühe väikse valge koera egole.

 

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Hollandiga?

Väikseid naljakaid asju juhtub peaaegu iga päev. Näiteks kõnnib Holland tagurpidi. Me ei ole talle seda kunagi õpetanud ja käsu peale ta seda ka ei tee. Peamiselt teeb ta seda siis, kui ta teab, et ta ei tohi kuskil olla, aga ta ilmselt arvab, et ta on nähtamatu ja hiilib ikka kohale. Ja siis kui teda märgatakse, siis ta vaikselt tagurdab minema.

Hollandile meeldib ka väga hüpata nagu jänku. Tavaliselt ta teeb seda hommikul teki ja patjade sees.

Samuti meeldib talle mängides oma mängukaaslast kuskilt kõrgemalt “rünnata”. Mul on kahtlus, et selle õppis ta ära kassilt.

 

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Lemmiklooma omanikuks olemine tähendab kindlasti palju vastutust. Loom on oma omanikust täielikult sõltuv, mis tähendab, et omanikuna tuleb anda endast parim, et luua loomale võimalikult hea elu. Samas tähendab see aga lõputut rõõmu ja armastust, sest seda, mida loom vastu annab, on raske sõnadesse panna. Mina ei ole hetkekski kahetsenud ei koera ega kassi võtmist. Muidugi on nad mõlemad parajalt pahandust teinud, asju lõhkunud ning pannud mind väga murelikesse olukordadesse, aga see on kõik seda väärt. Nii Holland kui Riki on suur osa meie perest. Vahel kui käime väljas ilma koerata, siis on isegi natuke selline imelik ja tühi tunne, sest ta ju peaks olema meiega koos.

 

Hollandi leiab instagramist @hollandthedog konto alt.