Jaga!

Miki on 1.aastane lühikarvaline kääbustaks, kelle tegemisi jälgib Instagramis üle 2000 jälgija. Miki elab Tallinnas linnaäärses korteris, kus on piisavalt rahulik, palju loodust ja võimalusi korralikult ümbrust uudistada. Miki pererahvas on spordisõbrad ja seepärast sobib nende aktiivse elustiili juurde Miki ideaalselt. Järgnevalt toome teieni Miki perenaise vastused meie esitatud küsimustele

 

Kuidas Miki Teie perre sattus?

Öeldakse, et koer valib endale peremehe ise ja nii oli ka meie puhul. Kui kutsikaid esimest korda vaatama läksime (keda oli pesakonnas 10!), siis olime piltide järgi juba oma valiku teinud. Meie südame oli võitnud kõige väiksem ja tumedam kutsikas. Kui kohale läksime, siis oligi tema see ehk Miki, kes kohe minu jala juurde istuma tuli ja paigast ei liikunud. Nii me üksteist välja valisimegi.

 

Mis on tema lemmiktegevus?

Miki on väga aktiivne koer ja tema lemmiktegevuseks on kindlasti jooksmine (võimalikult kiiresti mööda õue ja korterit ringi kiirendada) ja mängimine. Sellest ei ütle ta kunagi ära. Samuti meeldib talle väga oma sõpradel külas käia ja ka kodus külalisi vastu võtta. Kindlasti on Miki meelistegevuseks ka magamine.

 

Aga lemmiksöök?

Lemmiksöögiks on veisekonserv. Maiustena on lemmikuteks praetud pardisüda, maks ning õun.

 

Millised mänguasjad Mikile meeldivad?

Mikile meeldivad üldjuhul pea kõik mänguasjad. Kõige rohkem kindlasti need, mida saab närida või seest vatti välja kiskuda. Samuti meeldivad Mikile tagaajamis-, otsimis-, palli- ja tirimismängud. Kuna Miki eesmärgiks on mänguasjast jagu saada, siis üldjuhul need meil kaua vastu ei pea ja tihti tuleb uusi osta.

 

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Kuna Mikil on olnud paar halba intsidenti rihmata jalutavate koertega, siis valib ta oma sõpru hoolikalt. On neid, kellega ta saab väga hästi läbi ja ka neid, kes talle üldse ei meeldi. Üldjuhul võõraid koeri nähes hoiab pigem eemale.

 

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Mikiga?

Ma arvan, et Mikiga on naljakaid seiku palju, kuid kindlasti on kõige naljakam igapäevaselt tema magamisharjumused. Enamus ajast magab ta selili, käpad üleval, mis on juba omaette vaatepilt. Teiseks meeldib talle magada koopas, tekkide all, nii et tihti imestame, kuidas ta seal üldse hingata saab. Paar korda olen hommikul ärgates avastanud, et Miki on selili, pea minu padja peal, käpad lae poole ning tekk peal. Ju ta tahab meie moodi olla.

 

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Meie jaoks on Miki pereliige ja ilma temata me oma elu enam ette ei kujuta. Veedame temaga pea kogu oma vaba aja ja kaasame oma tegevustesse nii palju kui võimalik. Iga lemmikloom vajab hoolitsust, armastust ja sooja kohta, kus elada. Kui inimesel ei ole võimalik endale koera koju võtta, siis loodan, et igaüks leiab vähemalt võimaluse aeg-ajalt abivajajaid loomi aidata ja nendega aega veeta. Koerad on täpselt nagu inimesed!

Miki tegemisi saab jälgida instagramis @Miki_the_bandit