Jaga!

23.oktoobril toimus PetCity Rannamõisa arenal Purina Pro Plan ja Chow toitude koolitus. Koolitus oli rohke osavõtuga, sünkroontõlkega ning koolitajaks oli Purina ekspert Sybilla Berwid-Wojtowicz.

Lisaks toimus eraldi Magnum Veterinaaria/Minulemmikule.ee kontoris järgmisel päeval ka koolitus Pro Plan Veterinary sarja toitude kohta, mis on esimesena Baltikumis saadaval just Eesti loomakliinikutes!

Siit leiate kokkuvõtte huvitavatest punktidest, mis koolituse raames kõrvu kõlama jäid:

Kas teadsid et:

…lemmikloomade eluiga on viimase 30 aastaga kahekordistunud! Kui hundid elavad keskmiselt 4,4 aastat, siis koerte keskmine eluiga võib ulatuda suurte tõugude puhul alates 7,64 aastast kuni väikeste tõugude puhul kuni 11,48 eluaastani ning kassidel 14 eluaastani.

…ülekaalulised lemmikud on kahjuks tõusev trend! Näiteks 1kg ülekaal 4kg kassil on võrdne inimeste puhul 15kg ülekaaluga

…jättes kassile toidunõu terveks päevaks ette teed sellega vea – on leitud, et selline teguviis annab kassile tegelikust päeva toidukogusest 250-300% rohkem kaloreid kui nad vajaksid!

vähemalt veerand lemmikute toidust on soovitatav anda interaktiivselt – kas näiteks koera treenides maiuse asemel, anda toitu aeglase söötmise kaussidest, mänguasjade sees jne

…inimesed eelistavad endale võtta lemmikuks järjest enam väiksemaid koeratõuge ning võtavad tihti rohkem kui ühe koera korraga

igal 6ndal koeral esineb mingi tüüpi toiduaellergia

…koerad on kohanenud süsivesikuterikka toiduga

….1g puhast proteiini ja 1g puhtaid süsivesikuid annavad kokku sama palju energiat nagu 1g puhast rasva (8,5kcal)

…andes loomadele toitu, peab arvestama kaloraažiga ning jaotama selle märg- ja kuivtoidu (ning maiuste!) peale, kui antakse loomale neid kõikki korraga

kassid on loomupäraselt karnivoorid ja neid ei ole võimalik kohandada taimse toiduga – kui tahad taimetoitlasest kassi – võta küülik! 🙂

… päevane kogus kassitoitu ehk ¾ topsi kuiva kassitoitu võrdub kaloraažilt 8-10 hiirega!

… mõisted toidusildil nagu kanaga toit (sisaldab min 4% kana) ja kanaliharikas toit (sisaldab min 14%) on väga erinevad!

… DHA hape (dokosaheksaeenhape) on oomega-3 hape ning sisaldub Pro Plan kassitoitudes parimal viisil – mis on saadud ookeanikaladest. NB! Taimsed DHA allikad ei ole kassidele bioloogiliselt toimivad!

… DHA on oluline närvisüsteemi ja aju arenguks, seega ülioluline kassipoegadele!

…toidud kategoriseeritakse:

1)niiskusesisalduse järgi (kuivtoit, poolniiske toit, märgtoit),

2) toitainete tasakaalu järgi (täistoit, täiendav toit),

3) majandusstandardi järgi (enconomy, premium) ja

4) müügikoha järgi (toidupood, eripoed, spetsialistid).

Kõik muu on puhas turundus!

…kõik Purina toidud on tehtud inimtarbimiseks sobivatest loomsetest toorainetest.

…need on toidud, mis on/võivad osutuda loomadele ohtlikeks: alkohol, seened, hallitusega toit, rasvajäägid, küüslauk, pärmitaigen, šokolaad, makadaamia pähklid, avokaado, kohv ja kofeiin, viinamarjad ja rosinad, toores liha ja toored munad, liha ja kalaluud, kunstlikud magusained, sibulad ja sibulalised, piim ja piimatooted, sool ja pipar, näts ja maiustused, hambapasta, kassitoit koertele (!).

…80% omanikest toidavad oma koerale toidu ülejääke – ärge söötke oma koera rämpsuga!

…Purina toitude alguseks sai Chow toidusari koertele, millest sai esimene kaubanduses müüdav toit aastal 1926.a, mis sai tuntuks õige toitumise sümbolina töö- ja aretuskoertele.