Jaga!

Tänapäeval võib koerale õige mänguasja valimine osutuda tõeliseks väljakutseks, kuna võimalusi selleks on tõesti lõputult ning enne sobiva mänguasjani jõudmist tuleb läbi katsetada mitmed erinevad variandid. Seega, kuidas valida mänguasi, mis sinu koerale ka päriselt meeldiks? Alustamiseks küsige endalt, “Kuidas minu koerale meeldib mängida? Kas talle meeldib närida? Või ehk talle meeldivad palliviskamise mängud? Või meeldivad talle hoopis pehmed mänguasjad?“ Ükskõik, mis eelistustega on tegemist, on kindlasti just tema jaoks olemas ideaalne mänguasi. Et teil oleks valikut kergem teha, pöörake tähelepanu järgmistele aspektidele:

  1. Koera vanus.

Vanus määrab suuresti ära, milliste mänguasjadega teie koeral on üldse võimalik mängida. Näiteks kutsikatele meeldivad rohkem närimiseks mõeldud mänguasjad, kuid juba vanemale koerale ei oleks see kõige parem valik, sest koera hambad ja lõualuud ei ole enam sama tugevad kui noorel koeral.

  1. Mänguasjade suurus

Koerale sobiva mänguasja valimisel on väga oluline arvestada mänguasja ja koera enda suurust. Kui suurt kasvu koerale valida liiga väike mänguasi, võib ta selle mänguhoos alla neelata või hoopis endale kurku tõmmata, tekitades reaalse lämbumisohu.

  1. Mängimise peamine koht

Mänguasja valimisel tuleb ka silmas pidada, kas koer hakkab mängima rohkem õues või toas. Õuemänguasjade puhul on oluline kulumiskindlus ning vastupidavus keskkonnatingimustele. Näiteks ei ole mõtet koerale mängimiseks osta jalgpalli, kui koer veedab enamuse ajast toas. Koertele, kes veedavad aega nii õues kui toas, tuleks valida laiema kasutusalaga mänguasjad, mida saaks kasutada nii sise- kui välitingimustes.

  1. Elustiil

Samuti on mänguasja valimisel oluliseks teguriks elustiil. Interaktiivsed mänguasjad on suurepäraseks vahendiks suurendamaks koera ja peremehe vahelist sidet. Kui te olete rohkem sportliku ja aktiivse eluviisiga, siis sobivad ka teie koerale treenimiseks ja aktiivseks tegevuseks mõeldud mänguasjad. Kuna tänapäeval on paljudel koertel üksiolemise ärevus, siis neile sobivad mänguasjad, mis hoiaksid neid tegevuses üksiolemise ajal. Selleks on ideaalsed mänguasjad, kuhu sisse saab maiuseid peita ning koeral läheb aega ja tegelemist, et neid sealt kätte saada.

 

  1. Ohutu mängimine

Ära jäta koera mängimise ajal järelvalveta. Mängimise ajal võib mänguasi katki minna või koer võib mänguasja alla neelata. Omaniku kohustuseks on tagada enda koera turvalisus mängimise ajal. Pööra tähelepanu mänguasjade sihipärasele kasutamisele. Kui koer hakkab närima selleks mitte mõeldud mänguasja, võta see temalt ära ning anna talle närmismänguasi. Õigel ajal käitumise korrigeerimine aitab ohjeldada agressiivset käitumist ning suunata looma tähelepanu õigele mänguasjale.

 

Originaalartikkel: http://www.jollypets.com/how-to-pick-the-perfect-dog-toy/