Jaga!

Eric on pooleteiseaastane corgipoiss (welsh corgi pembroke), kes elab oma riigiametnikust peremehe ja hetkel koduse perenaisega Tallinna lähedal Peetri alevikus. Peetri on oma rohelisusega väga mõnus koht elamiseks ja ka lemmikloomadel on ruumi jalutamiseks ja maailma avastamiseks.

Welsh corgi pembroke on üks kahest “corgi” tõust, kellel vahel on ka lühike saba sündides (ei tasu sassi ajada osades riikides kupeeritavate koertega). Kaheks erinevaks tõuks said nad aastal 1934, kui Inglismaa Kennelklubi nende tõustandardid kinnitas. Welsh corgi cardigan ja welsh corgi pembroke on Briti saarte ühed vanemad tõud. Cor tähendab kääbust ja gi koera. Kuna kõmri talupojad olid vaesed ja neil polnud jõudu / võimalust pidada erinevaid koeri, siis kasutati corgisid nii karjakoerana, talu valvekoerana kui ka seltsilisena.

Welsh corgi pembroke on sõbralik koer, kes on pigem aktiivsem ja vajab tegelemist keskmisel tasemel. Võrreldes cardiganiga on tema just pigem see tõug, kes on enam väljapoole elav ja alati suhtlemisaldis. Teda on kerge õpetada, ta on ustav ja lojaalne oma perekonnale.

Ericu peremees töötab igapäevaselt Päästeametis ning seisab hea selle eest, et elanikkonda ohustavad riskid oleksid maandatud ja asutus oleks valmis erinevate hädaolukordade puhkemisel neid lahendama. Ericu perenaine on hobifotograaf, keda võib sageli kohata erinevatel koertenäitustel pildistamas.Vabal ajal meeldib neile erinevates kohtades koos Ericuga jalutamas käia.

Kuidas Eric Teie perre sattus?

Endale koera võtmisele hakkasime tõsisemalt mõtlema siis, kui kolisime üürikorterist oma esimesse päris enda koju. Koera võtmine on olnud meie mõlema unistus juba lapsest saati ning see oligi asjade loomulik käik, kui tekkis võimalus see lõpuks ellu viia. Corgide juurde jõudsime siis, kui hakkasime põhjalikult mõtlema, milline peaks meile sobiv koer olema. Pärast erinevate tõugude iseloomustusi lugedes jõudsimegi welsh Corgi Pembroke juurde. 2015. aasta novembris võtsime ühendust Eesti Corgi Klubiga ning saime teada, et kennelis Astersland on planeeritud 2016. aasta algusesse welsh corgi pembrokede pesakond. Kui käisime 2015. aasta detsembris kutsikate jõulushowl corgisid vaatamas siis olime täiesti kindlad, et just see tõug on see, keda me oma kodus näha tahaks. Veebruaris 2016 sündisidki kutsikad, keda me märtsi alguses ka vaatama läksime.

Huvitava faktina oli Eric esimene kutsikas, keda me alguses piltidelt vaadates välistasime, kuid kohapeal kutsikatega lähemalt tutvudes muutsime oma meelt ning rahuliku meelega ning uhke soobelkasukaga Eric saigi meie pereliikmeks 2016 aasta aprillist.

Mis on tema lemmiktegevus?

Ericu lemmiktegevusteks on sarnaselt enamikele corgidele söömine. Lisaks meeldib talle väga jalutamine ning aeg, kui inimesed temaga tegelevad. Kas siis sügavad, paitavad või lihtsalt mängivad. Kindlasti ei möödu ühtegi päeva, kui Eric ei pikutaks oma peremehe kõhu peal või kaisus. See on saanud omamoodi rituaaliks nagu ka valju haugatusega teada andmine, kui peremees õhtul koju tuleb.

Lemmiksöök?

Lemmiksöök on söök, mis hetkel käepärast on. Oma tõust ning oma iseloomust tingituna on ta väga söögimaias ning tema lemmikkoht pererahva kokkamise ajal on külmakapi ees pikutamine või hiljem laua all sööjate piilumine. Ehk midagi kukub või keegi annab tallegi lihajupi või kasvõi tüki porgandit .Tema arvates võiks talle alati muidugi rohkem süüa anda.

Lemmikmänguasi?

Ericule meeldib väga mängida ühe Kongi närimiskondiga, mille ostsime endale koju juba enne, kui Eric meieni jõudis. Vahepeal oli see küll kadunud, aga tema õnneks tuli see ikkagi ühel hetkel peidust välja. Mänguasju on Ericul selle aja jooksul üsna palju olnud, kuid enamikud ei ole tema hammaste all väga kaua vastu pidanud – Kong on üks väheseid, kes teeb tõesti vastupidavaid ja häid mänguasju.

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Teised koerad meeldivad Ericule väga, kuid inimesed on tema jaoks põnevamad. Oleme teiste corgidega käinud ka aeg-ajalt lauluväljakul jalutamas. Suveajaks on neid kohtumisi väheks jäänud, aga vahelduva eduga ikkagi käiakse seal. See on ka koht, kuhu näiteks corgist huvituvad tulevased loomaomanikud võiksid tulla,kuna seal on võimalik koeraga tutvuda ning küsida asjakohaseid küsimusi omanikelt.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Ericuga?

Kuna Eric on suur söögiarmastaja, siis on ka tema naljakas seik sellega seotud. Nimelt on Eric selline koer, kes võib magada ükskõik kui sügavalt või kaugel, kuid alati, kui külmiku uks avada või midagi söödavat maha kukub, on ta jooksuga kohal.

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Eric on meie jaoks täieõiguslik pereliige, kes saab osa võimalikult paljudest tegevustest. Ericu eest hoolitsemine on meie jaoks kindlasti privileeg, ilma temata ei kujuta me enam oma elu ettegi. Kindlasti soovitame enne koera või muu kodulooma võtmist hoolega läbi mõelda, kas ollakse valmis ennast ja oma aega pühendama. Arvame, et alustuseks oleks heaks proovikiviks näiteks varjupaigas vabatahtlikuna tegutsemine. Seal käimine annab võimaluse erinevaid koeri tundma õppida ning erinevate ilmade ja temperatuuridega jalutamas käia. Sellega tuleks arvestada, sest koer tahab välja ka kehvema ilmaga. Lisaks muidugi võimalus teha head koertele, kellel oma peremeest pole. Võib-olla õnnestub just varjupaigast endale pereliige võtta.

 

Ericu tegemisi saab jälgida:

Instagramis: https://www.instagram.com/eric_the_corgi/

Facebookis : https://www.facebook.com/ericthecorgi/