Jaga!

Vaaraokoerad kuuluvad hagijate rühma. Algselt aretati neid nägemise, lõhna ja hääle järgi saaki jahtivateks koerteks. Tänapäeval kasutatakse neid jahi- ja seltsikoertena. Vaaraokoer on üks vanimaid kodustatud koeri ülestähendatud ajaloos ja tema ajalugu ulatub kogunisti nii kaugele kui 3000 aastat e.m.a. Vaaraokoera on sageli kujutatud joonistustel, mis kaunistavad hauakambrite seinu Egiptuse püramiidides. Vaarakoera päritolumaaks ongi Egiptus, kust ta tänu kaupmeestele sattus Malta saarele juba enne Kristuse sündi. Maltal aretatakse vaaraokoera eelkőige jänesejahiks. Maltalased väärtustavad vaaraokoera sedavőrd, et 1979 aastal tunnistati vaaraokoer ametlikult Malta rahvuskoeraks ja vaaraokoera kujutise vőib leida ka rahvusmündi tagaküljelt.

Treff on 8 kuune Vaaraokoera tüdruk, kes sündis ja elab Läänemaal, Haapsalus. Tema täisnimi on Jataburu Sand Dog Triumph. Treffi perenaine töötab lasteaiaõpetajana ja peremees tootedisainerina pehmemööbli tehases. Suvel elab Treff linna lähedal mereäärses maakodus, talvel aga linnakorteris. Treffi perele meeldib vabal ajal mööda Eestimaad ringi rännata, matkata, uusi paiku avastada ning Treff on neil alati kaasas.

Kuidas Treff teie perre sattus?

Treff sattus meie perre eelmiste jõulude ajal ja mitte juhuslikult. See tõug on meile ammu juba meeldinud ning peale põhjalikku tutvumist Vaaraokoera iseloomuomadustega saime aru, et see on täpselt “meie” koer. Leidsime ka sobiva aretaja, kes plaanis sügisel pesakonda. Seega oli otsus tehtud ja broneerisime kutsika juba enne nende sündi.

Miks just Treff ?

Aga sellepärast, et ta jooksis mulle esimesena sülle ja ütles “Hey, mina olen sinu koer”.

Mis on Treffi lemmiktegevus?

Treffi lemmiktegevus on hoovis tennisepalle taga ajada, meres ujuda ja sõpradega metsas joosta. Samuti meeldib talle ka kuulekustrenni teha. Mis kuulekustrenne veel puudutab, siis vahest väidetakse, et 5. rühma koeri on raske kuuletuma panna. Selge, et neid on veidi keerukam treenida, kui teenistuskoeri, aga samas miskit hullu pole ka märganud. Treff on kevadel juba kuulekuses võitnud Keila Ipson KK võistluse kutsikate kategoorias. Enne sügist tahaks KK1 eksamile minna.

Lemmiksöök?

Treffi lemmiksöök on jänesekõrvad ja porgandid. Trennis meeldib talle kõige enam praetud maks. Põhitoiduna aga sööme Royal Canin Juniori.

Lemmikmänguasi?

Lemmikmänguasi on WestPaw Wox ja Zisc lendav taldrik.

Kuidas ta teiste koertega läbi saab?

Teiste koertega saab ta kenasti läbi, eriti nendega, kes temaga võidu joosta suudavad. Oleme Treffi sotsialiseerinud juba väikesest peale.

Kas tuleb meelde mõni eriti naljakas seik seoses Treffiga ?

Neid naljakaid lugusi juhtub pea iga päev aga mis viimati meeldejäävam vast oli see, kui tegime suurema grupiga staadionil veidi “kurjematele” koertele linna- ja sotsialiseerumistrenni. Keset rühma läks aga meil trennirihm katki. Treff arvas, et nüüd on lõpuks mängu aeg ja vabadus ning pani jooksu. Ikka täiega ümber teiste haukuvate “krokodillide” ja jõuga koeri tagasihoidvate omanike. Kutsus mängima ja ei allunud minu “siia” käsule. See totaalne kaos ja segadus kestis mingi 5-6 minutit, enne kui keegi targem hüüdis: “Jookse , Forrest, jookse “! See päästis olukorra ja Treff, kes mingi aja pärast avastas, et olen tema turvatsoonist ära läinud, tuli kenasti minu juurde tagasi.

Siit ka endale meeldejääv kogemus, kui tahad oma koera kätte saada, siis ära aja teda taga vaid alati jookse eemale.

Mis tähendab lemmiklooma omanikuks olemine Teie jaoks?

Lemmiklooma omanikuks olemine tähendab minu jaoks oma igapäevaste tegevuste kindlat planeerimist ja arvestamist temaga. Võttes lemmiklooma, peab teadma, et ta vajab pidevalt sinu tähelepanu, tegelemist ja sinu vaba aega. Kutsika jaoks on kõige olulisem just esimene aasta, mil oled saavutanud maksimaalselt hea kontakti ja vastastikkuse usalduse. Lemmiklooma võttes olime arvestanud ka sellega, et peame oma igapäevasest rutiinist välja tulema, kodu tema jaoks “turvaliselt” veidi ümber kujundama. Lastele õpetama selgeks samad reeglid, mida meie kutsikalt nõuame jne. Aga see tagasiside, mis koer sulle selle eest kordades tagasi annab, on samas jälle ülimalt positiivne. See on kirjeldamatult mõnus tunne!

Selle aasta jaanuaris kuulutasime minulemmikule.ee facebooki lehel välja konkursi Hurtta testgrupi liikmete leidmiseks ning üheks väljavalituks osutus ka Treff. Koostöö Treffi ning tema peremehe Tõnisega on sujunud suurepäraselt. Treff on täpselt selline koer, keda me otsisime – aktiivne, palju looduses viibiv, liikuv ja sportlik ning meie rõõmuks meeldib Treffi peremehele teda palju pildistada ka.

Treffi tegemisi saab jälgida Instagramis @treffpharaohhound007