Jaga!

Miks kala nii hea on?

MAITSE MIDA KOERAD ARMASTAVAD

On oluline, et koerad naudivad oma toitu ja maiuseid – kas need on maitsvad? Jah, on küll! Koerad armastavad kala, sest sellel on tugev lõhn ning maitse. Metsikud koerad ei ole toidu osas valivad, süües igasuguseid haisvaid asju, mattes tihti toitu mulla alla ning seda hiljem üles kaevates, kui see haisema ja mädanema on läinud. Kaasaegsed loomatoidud on väga õrna lõhnaga, kuna sisaldavad madala kvaliteediga lisakoostisaineid. Kala loomulik tugev lõhn ja maitse on koertele väga meeltmööda.

Fish4Dogs ka Fish4Cats toidud on puhtalt kala baasil (ookeanikala, lõhe või sardiin) valmistatud täissöödad kassidele ja koertele.

Fish4Dogs on super premium toitude ja maiuste sari koertele, mis on tehtud kalast.

✪ Kala – suurepärane toit koertele

✪ Koertele meeldib kala maitse

✪ Kõrge oomega-3 sisaldus – hea karvadele, nahale ja liigestele

✪ Kõrge kvaliteediga kergelt seeditav proteiin

✪ Hüpoallergeensed ja teraviljavabad toidud ja maiused

 

KÕRGE OOMEGA-3 SISALDUS

Kala on looduslikult üks kõige suurema oomega-3 sisaldusega toiduaine. Oomega-3 on eluliselt tähtis rasvhape, millel on põletikuvastased omadused. Põletik võib kehas tekitada hulgaliselt kahju…

 • Põletikus südamelihas ja veresooned võivad tõsta vererõhku ja sellega kaasnevalt infarkti tekkimise ohtu
 • Põletik hingamisteedes võib tekitada astmalaadseid sümptomeid.
 • Nahapõletikuga kaasneb sageli sügelus, kõõm ning isegi psoriaasi teke.
 • Liigestepõletikuga kaasneb jäikus liikumisel või isegi piiratud liikumine.

Oomega-3 põletikuvastased omadused aitavad:

 • Parandada naha seisundit
 • Parandada liigeste tervist ja liikuvust
 • Parandada südame tervist

Oomega-3 aitab kaasa ka aju ja silmade arengule ja tervisele.

ÕIGE OOMEGA-3 SISALDUS

Oomega-3, mis pärineb kaladelt, sisaldab EPAd (eikosapentaeenhape)  ja DHAd (dokosaheksaeenhape), mida keha vajab. Juurviljadest tulenev oomega-3 sisaldab ALAt (alfa-linoleenhape), mille keha peab kõigepealt muundama EPA ja DHAks. Koertel puuduvad ensüümid, mis suudaksid seda tulemuslikult teha, seega koertele on juurvilja baasil oomega-3 rasvhapped väga limiteeritud ja küsitava väärutusega, võrreldes kalast tulenevate oomega-3 rasvhapetega.

KALAÕLID TOODAVAD NAHARASU

Kalaõlid toodavad vahaja struktuuriga ainet, mida kutsutakse naharasuks. See aine on vajalik selleks, et hoida nahka ja teisi kudesid (nagu karv) niisutatuna ja tervena. Selle toime muudab kasside ja koerte karva ilusalt läikivaks ja kohevaks.

KALAS ON PALJU KÕHRE

Luuotsad on kaetud kõhrega, mis toimib vedrustusena ning aitab luu liikumist hoida sujuvana. Terve kõhr on valge, sile, pehme ja painduv. Kui toit on ebakvaliteetne, loom on haige, tema liigesed on saanud kahjustada või loom on lihtsalt vana, siis muutub kõhr hapraks, jäigaks ja hõredaks, mis omakorda põhjustab valu ja põletikku luude hõõrdumisel. Kalas sisalduv kõhr aitab asendada kulunud kõhre.

KALA SISALDAB KÕRGE KVALITEEDIGA PROTEIINI

Proteiini saab erinevatest allikatest nagu näiteks liha, pähklid, muna ja kala. Kalaproteiini eelis on see, et selles on väga väike kogus küllastunud rasvhappeid ning suhkruid ning see on väga kergesti seeditav.

MADALA TUNDLIKKUSEGA KOOSTISAINED

Allergiate väljendumine koertel tavatoitude söömisel on tänapäeval tavapärane. Tavalised sümptomid selle väljendumisel on sügelus, ekseem, letargia, kõrvapõletikud, halb naha ja karvade seisund ning seedehäired.

Teoorias võib iga toidu koostisosa tekitada allergiaid aga kõige tavalisemalt tekitavad neid teraviljad, laktoos, veiseliha ja piim. Säilitusained ja värvained võivad samuti tekitada kõrvaltoimeid. Fish4Dogs kasutab madala tundlikkusega koostisaineid. Meie toidud on teraviljavabad, sisaldades kartulit ja herneid süsivesikutena ning kala on loomult väga madala tundlikkusega toiduaine. Samuti ei ole meie toitudes värvaineid ega kunstlikke säilitusaineid.

Millistele koertele sobib Fish4Dogs?

Retriever by the Sea

Lühike vastus on, et Fish4Dogs sobib kõikidele suurustele ja tõugudele. See on tervislik toit, mis koertele meeldib ning hoiab neid tervena.

Tervislikud ja naturaalsed täissöödad ja maiused maitsega, mida koerad jumaldavad!

Eriti sobilik:

✪ Allergilistele ja ülitundlikele koertele

✪ Seedehäiretega koertele

✪ Naha ja karva tervise parandamiseks

✪ Liigeste liikuvuse parandamiseks

On erinevaid koeri, kellele Fish4Dogs on eriti sobilik. Need on koerad, kellel esineb toidutalumatust või allergiat toidu koostisosade suhtes.

Fish4Dogs toitude põhikoostisosad on kala, kartul ja herned, mis on madala tundlikkusega ja hüpoallergeensed toiduained.

 • Koerad, kellel esineb probleeme naha ja karvadega, saavad abi Fish4Dogs toitudes sisalduvast kalaõlist, mis hoiab karva ja naha pehme ja tervena.
 • Koerad, kellel esineb probleeme liigeste tervisega, saavad abi toidus sisalduvatest oomega-3 rasvhapetest, millel on põletikuvastane toime ning mis aitavad liigesejäikuse vastu.
 • Vanemad koerad, kellel on aeglasem seedimine lõikavad kasu sellest, et kala on kergesti seeditav ning seetõttu saavad nemadki oma toidust vajalikud toitained kätte. Kalaõlid on abiks ka nende vanematele väsinud liigestele.

Ülekaalulisuse põhjuseks koertel on tihti maiused. Fish4Dogs Sea Jerky maiused on erakordselt madala kalorsusega – umbes 3 kalorit Sea Jerky Tiddler maiuse kohta! Enamus Fish4Dogs toitudest on keskmise kalorsusega, mistõttu ei ole need spetsiifiliselt mõeldud ülekaalulistele koertele. Siiski on meil olemas ka madala kalorisisaldusega kaalujälgijate toit, mis oleks sel puhul sobiv.

 • Fish4Dogs sarjas on lai valik toitusid kutsikatele, millel on kõrgem kala- ja proteiinisisaldus. On mainimist väärt, et kalas sisalduv oomega-3 aitab kaasa aju ja silmade arengule.

Kuna Fish4Dogs on tervislik toit, pöörduvad inimesed tihti meie poole, et oma looma terviseprobleemidele abi leida.

Kahjuks on paljudel koertel terviseprobleeme, mida pelgalt Fish4Dogs soovitamisega ei lahenda ning peame nad esmalt loomaarsti juurde suunama.

Koerte haigused, mille puhul me soovitame küsida loomaarsti nõu, on põiekivid, esimest tüüpi ehk insuliinsõltuv suhkruhaigus, südamehaigused, neerukivid, pankreatiit, puriinid, Cushingi sündroom ja maksahaigused.

Fish4Dogs tootevalik – FINEST täissöödad

See on Fish4Dogs originaaltoit ja bestseller. Fish4Dogs Finest sarja peamine idee on head lihtsad retseptid, milles kasutatakse vaid väheseid kõrgekvaliteedilisi koostisosi: kala, kartulit ja herneid.

Kõik Finest tooted on teraviljavabad ning süsivesikuteks on kartul ja hernes – madala tundlikkusega süsivesikud tasakaalustatud glükeemilise indeksiga.

Meie Finest täissöödad on kõrge kala sisaldusega: täiskasvanud koerte toidus on 49% kala, kutsikate toidus 55% ja toy tõugude toidus 45% kala.

Valikus on 3 toodet:

Finest Adult Salmon

finest salmon 1.5kg

Täissööt täiskasvanud koertele lõhega.

Saadaval kahes mõõdus krõbinad: tavalised ja väikesed. 1,5kg, 6kg ja 12kg pakkides. Lõhe on hea rasvane kala, andes toidule hea maitse ja kõrge oomega-3 taseme. Valmistatud Norras kasvatatud lõhest – kasvatatud jätkusuutlikul viisil ilusates selgetes Norra vetes.

Finest Ocean White Fish

Fish4dogs-ocean-white-fish-adult-bag

Täissööt valge ookeanikalaga.

Saadaval kahes mõõdus krõbinad: tavalised ja väikesed. 1,5kg, 6kg ja 12kg pakkides. See on valmistatud erinevatest valge kala liikidest, mis kõik on püütud Põhja-Atlandi ookeanist ning sinna kuuluvad näiteks heik, kilttursk, pollak ja tursk. Mõned inimesed ostavad seda lihtsalt selle pärast, et nende koertele meeldib see maitse, aga peamine põhjus selle toote ostmiseks on koerte tundlik või häiritud seedimine. See on vähem rasvane kui lõhe, tehes selle tundliku seedimisega koertele sobivamaks.

Finest Puppy

finest puppy 1.5kg - Copy

Täissööt kutsikatele.

Saadaval kahes mõõdus krõbinad: tavalised ja väikesed. 1,5kg, 6kg ja 12kg pakkides. Valmistatud valgest kalast, kuid sisaldab rohkem kala (55%) ja on kõrgema proteiinisisaldusega (26%) kui täiskasvanud koerte toidud.

 

FISH4DOGS MAIUSED

Kuna need on maiused, siis kõige tähtsam on, et need oleks maitsvad ja koerad armastaksid neid. Kasutades kala, saame tagada, et maiused on nii maitsvad kui tervislikud.

FISH4DOGS SEA JERKY

sea jerky tiddlers product

See on meie kõige populaarsem maius.

Esimene asi, mida mainida, on selle lihtsus – see ei ole tehtud millestki muust kui küpsetatud kalanahast. Nahad on sätitud vormi, kokku surutud ja siis küpestatud – see ongi kõik – mitte midagi muud ei ole lisatud.

 • See on madala kalorsusega maius ning Sea Jerky Tiddleris (väikese kuubiku kujuline maius) on ainult 3 kalorit maiuse kohta.
 • Sellel maiusel on kare tekstuur, mis aitab hõõrdumise teel hambakivi eemaldada.
 • Saadaval on suur valik erineva kuju ja suurusega maiuseid erinevatele koertele.

Ja vist ei pea enam mainimagi – koerad armastavad nende maitset.

FISH4DOGS SEA WRAPS

sea-wraps

 

See toode on valmistatud väikestest maguskartuli tükkidest, mis on kalanaha sisse keeratud.

Maguskartul on tervislik juurvili, mis sisaldab rikkalikult A vitamiini ja beetakarotiini – nendes on isegi rohkem karotiini kui porgandites. A vitamiin on antioksüdant ja beetakarotiin on nii A vitamiini eelkäija kui antioksüdant omaette. See on hea immuunsussüsteemi tugevdaja ja silmanägemise parandaja – ütluses, et porgandi söömine aitab pimedas paremini näha, on palju tõde.

See maius on ka madala kalorsusega, keskmine Sea Wrap sisaldab umbes 7 kalorit.

FISH4DOGS MOUSSE

salmon mousse1 500px

Valik Fish4Dogs täiendsöötasid vahu kujul.

Valmistatud lõhest või forellist ja merevetikatest, kergelt aurutatud ning vahtustatud.

Seda saab anda koerale kas omaette toiduna või panna kuivtoidu peale, et teha see veidi põnevamaks. Me soovitame seda toodet kas lihtsalt maiusena või kui inimesed kurdavad, et nende koer on pirtsakas sööja või ei söö üldse.

FISH4DOGS SUPERSTARS TREENINGMAIUSED

superstars bag only

Need treeningmaiused on valmistatud kalast, kartulist ja hernestest ning on kaetud lõheõliga.

Need maiused on ideaalsed treeninguks, kuna on väga väikesed – ühe maiuse keskmine kaal on kõigest 0,29g.

Superstaride mõte on selles, et neil on piisavalt tugev lõhn, et koera tähelepanu püüda ning suhu hea maitse anda, aga ei ole liiga suured, et koer peaks nende närimisega tegelema selle asemel, et treeningule tähelepanu pöörata.

Igas maiuses on 1 kalor, seega võib seda treeningu jooksul korduvalt anda.

FISH4DOGS LISANDID

DSC_0037 copy

Fish4Dogs S.O.S lõheõli: Külmpressitud Norra lõhe õli, rikastatud oomega-3ga.

Koertele, kellel on vaja veidi rohkem hoolitsust ja tähelepanu.

Fish4Cats

shutterstock_82426111

Fish4Cats sarja toodete hulka kuulub valik kuivtoite ja ja täiendsööte.

FISH4CATS TÄISSÖÖDAD

finest_fish4cats_salmon

Fish4Cats täissöötade kalasisaldus on suur – 66%, millest 22% on värske kala, andes toidule head maitseomadused.

 • Fish4Catsile on lisatud vetikaid, mis on väga head oomega-3 allikad
 • Hea kuseteede terviseks: hästi balansseeritud mineraalide sisaldus, vähendab pinget neerudele ning lisatud jõhvikad on head kuseteede tervisele.
 • Maguskartuli ja manioki kiud aitavad siduda karvu abistades seedimise ja karvapallide eemaldamisega.
 • Kala on naturaalselt rikas oomega-3 poolest, mis on hea karvkattele, nahale ja liigestele.

Maitse, mida kassid jumaldavad!

Saadaval 400g ja 1,5kg pakkides lõhe-, sardiini- ja makrellimaitselisena

FISH4CATS – MÄRG TÄIENDSÖÖT

finest_trout_mousse_11

Looduses saavad kassid niiskust oma saakloomadelt, mis tähendab, et neil ei ole hästiarenenud janule reageerimise võimet. Seetõttu ei ole soovitatav kassidele ainult kuivtoitu sööta. Kui kasutada kuivtoitu, siis on soovitatav seda segada märja toiduga.

 • Fish4Cats märgtoiduks on vaht, mis sisaldab 67,5% niiskust. Kala on aurutatud ja kergelt vahustatud, et saada õhuline vaht. Maitse, mida kassid jumaldavad ning toit, mis annab kassidele vajaliku niiskuse.

Saadaval 6 x 100g kotikestes forelli- ja lõhemaitselistena.

Korduma kippuvad küsimused

Kas koer võib süüa ainult kala või vajavad nad ka liha?

Lühike vastus on jah. Toitumise võti on kõrge kvaliteediga toiduallikas ja tasakaalustatud proteiin. Nii lihas kui kalas leidub proteiini. Kalas leiduv proteiin on eriti kõrge kvaliteediga, hästi tasakaalustatud, kergesti seeditav ning selle küllastunud rasvade ja suhkrusisaldus on madal.

Kas mu koera hingeõhk jääb kala järgi haisema?

Ma ei paneks oma nägu koera oma lähedale peale söögikorda, ükskõik mida koer ka söönud poleks. Siiski kaob toidu lõhn kiiresti. Samas, hambaid puhastava toimega Fish4Dogs Sea Jerky aitab hingeõhku värskendada.

Milline on koera väljaheide peale Fish4Dogs söömist?

Meie kliendid on öelnud, et tavaliselt on koera väljaheide tahke. Kala on kergesti seeditav – umbes 80% on seeduv.

Kust see kala tuleb? Kas see on kasvatatud säästvalt?

Lõhe, mida me kasutame, tuleb Norra kasvatustest. Lõhe on kasvatatud väikestes tugevalt kontrollitud kalafarmides, mis toodavad säästlikult kvaliteedikontrolli läbinud kala. Valge kala pärineb Põhja-Atlandilt.

Miks te ei tooda tõuspetsiifilisi toite?

Me usume, et kala kvaliteet on selline, et meie toidud on sobivad paljudele koeratõugudele ning tõuspetsiifilisi toite pole vaja.

Miks on see toit kallim kui teised koeratoidud?

Meie ainus suurim kulu on kala ja kala on kallis. Kalaproteiin on suhteliselt raskesti kättesaadav, eriti kui võrrelda näiteks kana või veiselihaga. Samuti kasutatakse kalaproteiini paljudel teistel aladel, mitte ainult lemmikloomatoitudes.

Miks sisaldavad toidud kartulit ja herneid?

Kõik meie toidud on teraviljavabad. Me kasutame süsivesikuna nii kartulit kui herneid. Põhjus, miks me kasutame mõlemat, on see, et tasakaalustada glükeemilist indeksit – herne GI on madal ja kartuli oma kõrgem. Toidud, mille GI on kõrge, muudetakse suhkruks kiiremini, madala GI-ga toidud vabastavad suhkruid pikema aja vältel, andes täiskõhutunde kauemaks – hommikuhelbed versus puder hommikusöögiks. Ideaalsel toitumisel on GI tasakaalustatud, mille me saavutamegi siis, kui kasutame nii kartulit kui herneid.