Jaga!

Mäng on kutsika lemmiktegevus ja tema elus väga olulisel kohal. Mänguasjad on ühed toredad abimehed kutsika arenguks, lõbusaks ajaviiteks üksioleku ajal ning interaktiivseks koera-omaniku koos mängimiseks.

Mänguasjad võib laias laastus jaotada sellisteks kategooriateks:

  1. Närimismänguasjad
  2. Interaktiivsed mänguasjad
  3. Mänguasjad iseseisvaks mängimiseks
  4. Maiusejagajad mänguasjad
  5. Lohutust pakkuvad mänguasjad, mis tavaliselt on pehmed mänguasjad

 

Maial on kõik need mänguasjad olemas ja kõigi mänguasjade jaoks eri eesmärk/kasutus. Kuna meil on Maiale päris palju mänguasju, siis need kõik korraga talle igapäevaselt saadaval ei ole. Asjad, mis meil alati Maia jaoks kättesaadavas kohas on, on närimiseks mõeldud köis ja mõni pehme mänguasi.

 

Närimismänguasjad

Maial on närimiseks Zogoflex Hurley kondikujuline mänguasi ja paar köismänguasja. Need on talle alati saadaval, kuna temavanusele kutsikale on närimine väga vajalik ning kui selleks sobivaid asju saadaval ei ole, võib ta oma närimisvajaduse hoopis saabaste peal välja elada.

Interaktiivsed mänguasjad

Kuna Maia on retriiver, siis tema kõige tähtsam interaktiivne mänguasi on dummy. See on spetsiaalselt retriiverite (ja ka teiste koerte) treenimiseks mõeldud mänguasi, mida on hea kaugele lennutada ja koeral tagasi tuua. Seda mängu mängime Maiaga ainult õues ning ta väga naudib seda. Toas loobime talle erinevaid pehmeid mänguasju, et alumiste naabrite elu mitte väga raskeks teha.

 

Iseseisvaks mängimiseks + maiusejagajad

Üksi oskab Maia päris hästi mängida – talle meeldib asju õhku loopida ja siis neile järele joosta kui need maha kukuvad. Kui ta üksi koju jääb, anname talle erinevaid maiustega täidetavaid mänguasju. Nendest on Maia lemmikuks saanud Zogoflex Toppl närimismänguasi. Lisaks on meil Zogoflex valikust Tux, mille sisse saab määrida nt pasteeti või muud head limpsimiseks (eriti hea, kui see on sügavkülmutatud – maiust jätkub kauemaks!). Veel on meil üks Best Friend pall, mida veeretades kukub maiuseid välja, mis Maiale pikaks ajaks lõbu pakub. Iseseisvalt mängimiseks on ideaalsed ka närimismänguasjad.

 

Pehmed mänguasjad

Pehmeid mänguasju on Maial kõige rohkem. Tema lemmikud on Best Friend piiksuv jänes ja Zogoflex Rowdies, millel on lisaks hea ja vastupidava pehme mänguasja omadustele ka närimiseks mõeldud tugevam osa. Pehmeid mänguasju meeldib Maiale kergelt näkitseda ja neid mööda tuba ringi tassida.

 

Eesmärgipärane mäng

Kuna meie kodus on igal mänguasjal erinev eesmärk, siis mängu lõppedes paneme mänguasja ära. Näiteks dummy on meil ainult õues mängimiseks ning seda me tuppa ei too. Kui maiusejagajast maiused otsa saavad, siis lähevad needki mänguasjad ära peitu. Selline mänguasjade mõneks ajaks ära panemine ja otstarbele vastav kasutus teeb need kutsika jaoks huvitavamaks ja erilisemaks. Lisaks on Maial komme just varahommikul ja hilisõhtul üles otsida kõige valjuma häälega mänguasjad, et neid siis nätsutama ja piiksutama hakata – sel puhul asendame piiksuga lelud mänguasjadega, mis häält ei tee.

Metsas meeldib meile veel näiteks peitust mängida – üks mängija hoiab koera tegevuses kuni teine ennast ära peidab ja teda kutsuma hakkab. Või viskame puuoksa kaugele ja kuni Maia seda otsib, peidame ise ära. Maial on huvitav meid üles otsida ja lisaks õpetab selline mäng kutsikale mitte sinust väga kaugele minema, kuna võid iga hetk tal silmist kaduda.

Maia enda meelest sobib väga hästi mänguasjaks ka käbi, puupulk, kantud sokk, porgand, sügavkülmutatud banaan või pappkast – võimalik, et nendega on isegi lõbusam mängida kui poest toodud asjadega. Oleme alati mängides loomingulised ning püüame Maia (ja enda) jaoks midagi uut ja põnevat välja mõelda.

 

Maia soovib kõigile head mängulusti!

Maia Instagram