Jaga!

Minu käest küsitakse päris tihti, kuidas koeraga (eriti kutsikaga) korteris elades hakkama saada. Küsimus on igati põhjendatud, eriti arvestades, et elan väikeses korteris.

Tavaliselt levib arvamus, et korterisse elama sobivad ainult väikesed sülekoerad, kuid tegelikult on võimalused siiski veidi laiemad. Kui koeraga käia piisavalt tihti ja piisavalt pikkadel jalutuskäikudel, siis toas olles ta enamasti magab ning selleks ei ole juba enam oluline, kas ta magab 1-, 2- või 5-toalises korteris/majas. Koerale tuleks kindlasti anda võimalus oma privaatsele kohale korteris. Väikeses korteris sobib selleks väga hästi kaetud puur. Nii on koeral võimalus minna puhkama „oma kohale“ kui ta on väsinud või miski teda häirib (näiteks külalised).

Siiski tasub korteris elades tõu valikul tema eripäradega arvestada. Väga energilistel ja aktiivsetel või eriti paksu karvaga koertel võib korteris lihtsalt ebamugav olla. Maia näiteks ei ole väga paksu karvaga ning (eriti külmaga) ei saa kaua aega õues olla, mistõttu on tal toas hea ja soe olla. Õues käies võtame alati aega, et Maia energiat kulutada ja loobime talle palli või mänguasju, mida tagasi tuua. Väga külmade ilmadega kahjuks ainult kaua õues olla ei saa ning siis leiame talle tubaseid tegevusi.

Piiratud ruumis koera tegevuses hoida ja stimuleerida pole keeruline. Nutikatele kutsudele tehakse erinevaid pusle- ja tegelusmänguasju, mis lisaks huvi pakkumisele on ka koera aju arengule väga kasulikud. Samuti saab ise kodustest vahenditest teha koerale põnevaid ja veidi mõtteainet pakkuvaid mänguasju. Veel on hea toas olles anda koerale närimiseks midagi tugevamat ja maitsvat, mis teda kaua tegevuses hoiab ilma et koer palju ringi liiguks (Maiale näiteks meeldivad seakõrvad ning erinevad närimiseks mõeldud tooted Rauhilt). Kui toas veel energiat üle jääb, on seal ka hea kuulekustrenni teha.

Kokkuvõttes võib öelda, et koer saab suurepäraselt elada korteris, majas, häärberis või kus iganes, peaasi, et peremehed oskavad tema elu seal võimalikult mugavaks ja toredaks teha ning pakuvad talle piisavalt füüsilist ja mentaalset koormust. Õnnelik koer on väsinud koer – tee oma kutsule pai, vii ta õue mängima ning pärast tee toas mõnus treeningsessioon! Maia igatahes on õuetiiruks valmis! 🙂

MAIA INSTAGRAM

tekst: Laura Varandi