Jaga!

Kutsika tulekuks valmistumine

tekst: Laura Varandi

Kutsika salasoov

Koera võtmise mõtted olid meil juba aasta aega peas tiirelnud kui idee teostatud sai ja otsus tehud – meie perre tuleb kutsikas. Olles suur koerasõber ja teemast väga huvitatud, olid eelteadmised kindlasti olemas, mida enne koera võtmist teadma peaks ja millega arvestada tuleks. Juba varakult hakkasime mõtlema, kuidas kodu kutsikakindlaks teha ning millised lahendused oleks kõige paremad nii meie kui koera jaoks. Varakult mõtlesime välja ka reeglid, mis koerale lubatud saab olema ja mis mitte, et hiljem oleks lihtsam kutsikasilmadele vastu panna. Uurisime erinevate treeningvõtete kohta ning kuidas kõige efektiivsemalt harjutada koera oma hädasid õue tegema.

Koer korterisse? Valmistumine.

Kuna tahtsime, et kutsikal oleks korteris esialgu kindel piiratud ala, kus turvaliselt olla (turvaline nii tema enda kui korteri seisukorra jaoks), siis tegime otsuse, et köögist saab koerabeebi ala. Köök siis selle pärast, et see on meie korteris täpselt sobiv nurk, kuhu sai kenasti piirde ette panna. Turvavärava tellisin sellise, mis on puidust ning ruumi kokkuhoiu mõttes ei käi see mitte lahti nagu tavaline uks, vaid on ühele poole üles tõstetav (nagu Lamborghini uks). Et kaitsta köögi põranda parketti loikude jms väikese koera seest tuleva eest, panime ajutiselt sinna maha linoleumi (põrandale kinnitatud kahepoolse teibiga). Eemaldasime köögist ka põrandaliistud ning tõstsime kõrgemale käteräti nagi. Nii sündis kinnine väike ala, kus kutsikas ennast turvaliselt tunda saab ning meie ei pea muretsema, et kui korra pilk kõrvale pöörata või kutsikas üksi jätta, siis on korteris kaos.

Vajalikud tarvikud

Ostsime eelnevalt valmis ka kõik vajaliku uue pereliikme tulekuks – pehmeid mänguasju, närimismänguasju, söögi- ja joogikausid, väikse söögivaru, kaelarima, jalutusrihma, traksid ja pika treeningrihma, auto turvarihma, LED kaelarihma, graveeritud ripatsi kaelarihma külge (koera nime ja minu telefoninumbriga), küünetangid, šampooni, kammi, pissilapid ning puuri ja sinna sobiva madratsi.

Nüüd jääb vaid loota, et kutsikas harjub oma uue kodu ja elukorraldusega kiiresti. Meie igatahes oleme 100% valmis ja põnevil ning usume, et ees on üks väga tore aastatepikkune seiklus.

Maia Instagramis