Jaga!

Võtaks koera!

Kutsikas või vanem koer?

Väikesed ja suured koerasõbrad on kindlasti mõelnud mingil hetkel oma elus koera võtmise peale – mõned on selleni jõudnud, mõned veel mitte.

Lisaks koera võtmisele, kaasneb sellega suur vastutus. Kutsika koju toomisel kaasneb vastutus väikesest tegelasest kasvatada suur ja tubli, suurema koera võtmisel kaasneb vastutus pakkuda talle head kodu ja peremehelikku hoolt. Mõlema puhul on oluline lubadus pakkuda parimat koera elupäevade lõpuni.

Kutsika toomine koju aga mis edasi?

Aga kui ikkagi võtta kutsikas? Mida selleks vaja teada on? Kui sobiv tõug on välja valitud, mis edasi? Ja kas üldse võtta tõukoer? Mis asju on üldse vaja kutsika jaoks muretseda ja mida tegelikult vaja läheb? Kas ja kuhu minna kutsikakooli? Kas osta puur, pesa või võtta kutsikas kaissu? Milliseid mänguasju kohe vaja oleks ja kas pigem osta traksid või kaelarihm? Millal minna loomaarsti juurde? Kes on üldse parim loomaarst? Mis toitu kutsikale anda ja kui palju seda andma peab?

Kust leida infot, mida koeraomanikuna usaldada?

Küsimusi on kindlast palju, just algaja kutsikaomaniku jaoks. Osaliselt saab teadmisi ja nippe kasvataja käest aga kui kutsikas võetakse varjupaigast? Paljude uute peremeeste jaoks on kindlasti hea koht info saamiseks internet aga kui seal veidi ringi vaadata, siis saab selgeks see tohutu info ülekülluse virr-varr, proovi siis parim ja usaldusväärne infokild enda jaoks sealt üles noppida!

Kes on Maia?

Minulemmikule.ee hakkab jälgima ühe uue kutsika sirgumist suureks. Saage tuttavaks, see on Maia! Väike aga oi kui tubli labradori retriiver, kellest saab kunagi üks tõsine jahikoer.

Võtame ette kooskasvamise tee: alates uue koduga harjumisest, loomaarstikülastustest, vajalike tarvikute valimisest, kutsikakoolist ja trennidest ning kõigest muust mida kutsika võtmisel ning kasvamisel ette tuleb!

Maia tegemistest saate lugeda Minulemmikule.ee kodulehelt uudiste alt ja Facebookist. Maia instagrami konto, kust saate igapäevaselt väikese koerapreili kasvamist ja pilte jälgida asub SIIN