Jaga!

Koerad on suurepärased kaaslased, imelised sõbrad ja toovad sära ja erilisi hetki igasse päeva. Siiski pole koeraomanikuks olemine ainult lust ja lillepidu, kuna arvestada tuleb sellega, et tegemist on palju hoolt vajava elusolendiga. Nagu inimestelgi, on ka koertel eri iseloomud, erinevad hirmud ja asjad, mis neile meeldivad või ei meeldi.

Oma kogemuse põhjal olen aru saanud sellest, et isegi kui kõik on viimse detailini ette planeeritud enne koera tulekut, siis päriselus lähevad asjad tihtilugu teistmoodi. Näiteks Maial on üksiolekuärevus, millega me arvestada ei osanud. Mis sellega kaasnenud on ja millega arvestada?

  • Vajadus panna uksele silt, mis vabandab naabrite ees ulguva koera pärast, kes peab veel üksi olemisega harjuma. Soovitatav lisada kõige armsam pilt, mis sul koerast on, et võimalike pahandajate südant veidi soojendada.

  • Põrandal tohivad olla vaid kutsika mänguasjad, samuti ei tohi teised ahvatlevad asjad olla mitte kuskil kättesaadavas kõrguses. Kõik, mis talle ei kuulu, kuid on kutsika jaoks maitsva välimusega, maitstakse ära. Näiteks kummut on hea kõrgusega, kuhu vastu ennast pikaks venitada ja vaadata, mis hambusse jääb ja vahva kolinaga alla kukub.
  • Arvestada tuleb ka, et koerad on leidlikud. Nii leidis Maia tee libedale aknalauale, kus maiustas orhideega ning roos, mis nii maitsev ei olnud, leidis oma tee diivani taha. Ja nagu kurjategijale kohane, tuleb kindlasti aknale oma tunnus – märg ninalaik – jätta.

  • Kui oled oma koerale ostnud kümneid erinevaid mänguasju, siis võid kindel olla, et ta nendega üksi olemise ajal kordagi ei mängi. Kätte saadud saapad ja plätud on ju palju huvitavamad. Ja lähevad paremini katki ka.

  • Kui sul ei ole võimalik koera liikumisala piirata, või pole veel selle peale tulnud, et seda teha, siis võib näiteks juhtuda, et avastad koju jõudes diivanilt mõne pissiloigu. Või põrandalt. Või vaibalt.

  • Isegi kui oled otsustanud, et piirad koera liikumist näiteks sellega, et ta ainult esikus olla saab, siis võib juhtuda, et tagasi tulles on seina teravad nurgad ära lihvitud. Aga see oligi ehk sinu enda halb sisekujunduslik otsus, et nurgad nii teravad on…

  • Ja kui sul juhtuvad olema sellised toredad põrandaliistud, mida on lihtne eemaldada, siis võid suhteliselt kindel olla, et seda ka tehakse. Märge tulevastele kutsikaomanikele: investeeri kvaliteetsetesse põrandaliistudesse. Ja kinnita need tugevalt.

  • Ja kui mõtled, et jätad kutsikale tema 100 erineva maiusejagaja mänguasja sisse päeva toidukoguse, külmutad selle veel ära ka ja jätad lisaks veel närimiskondi, et tal oleks ikka piisavalt tegevust, siis võib juhtuda, et väikesele paharetile meeldib hoopis rohkem tegeleda eelmisel päeval täis pissitud ja nüüd kuivava madratsi „tuunimisega“.

Kõik need tembud on Maia ära teinud ja mis meil muud üle jääb kui nentida, et eks see komejant kuulub ka kutsikaomamise juurde, seejärel segadus ära koristada ja oma vigadest õppida. Kuna Maia veel üksi ilma pahandust tegemata olla ei oska, siis ei saa teda väga kauaks üksi jätta ning edaspidi veedab ta oma üksi-aja puuris. Õnneks on ta veel väike ning võimeline õppima ja kohanema. Ning tegelikult on koeraomanikuks olemine nii tore ja kõik head ja armsad hetked korvavad täielikult need mõned pahandused, mida igavlev koeratitt vahetevahel teeb.

MAIA INSTAGRAM