Jaga!

Kui koer ei ole kordagi elus matkamas käinud ega pole harjunud läbima mitmeid kilomeetreid korraga, siis tuleks kõigepealt alustada lühematest radadest. Samuti ei tasuks kutsikat ega ka vanemat koera liiga palju koormata, kuna nemad väsivad kiiremini. Väga palava ilmaga matkates võib koeral tekkida ülekuumenemise oht. Koertele meeldib olla looduses, aga kui taevas lõõmab kuum päike ja tuuleiili ka pole, siis võib kõrge temperatuur olla koertele väga ebameeldiv.

Et koeraga matkamine oleks lihtsam ja omaniku jaoks ka natuke kergem, on mitmed koeratarvete brändid loonud seljakotid spetsiaalselt koertele.

Miks koerale seljakott?

Nagu eelnevalt mainitud, siis koeraseljakott tuleb eelkõige kasuks matkama minnes. Koer saab kanda ise oma toitu, vett või isegi mänguasju. Samuti saab ka peremeest abistada muude asjade kandmisel. Seljakoti kandmine arendab koera füüsilist võimekust ja treenib erinevaid lihasgruppe. Koerale meeldib ennast tunda kasuliku karjaliikmena.

 

 

 

 

 

 

 

(Ruffwear Approach matkatraksid taskutega.)

Vesi – see tuleks matkale kindlasti kaasa võtta. Tihtipeale joovad koerad vett ka looduslikest veekogudest, kuid kui tee peale ei jää ühtegi veesilma, siis on hea kui veevaru on endal kaasas.

Kokkupandav kauss – selle seest on hea vett juua.

 

 

 

 

 

 

(Icepeak koera reisikauss kokkuvolditav.)

Hands-free rihm – ehk rihm mida inimene saab kanda puusadel, et käed oleks vabad. Sellist rihma saab ka väga edukat kasutada jooksutrennide jaoks.

 

 

 

 

 

 

(Ruffwear jalutusrihm Roamer leash.)

Mänguasi koerale – miks mitte koerale matkamine veelgi lõbusamaks teha. Mängides saab koera enda läheduses hoida, kui tal peaks tekkima tahtmine kusagile mujale uitama minna.

 

 

 

 

 

 

(Hurtta treeningpall nööriga.)

Esmaabivahendid – kunagi ei tea, millal võib neid vaja minna, kuid tavaline side, elastikside ja haavapuhastusvahend võiks siiski kaasas olla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Side PetFlex imava padjakesega; Diafarm sprei kloorheksidiiniga)

 

Koerasussid/saapad – kui matkarada on kaetud kiviklibuga, siis oleks koeral mõistlik kanda susse, et käpapadjandid viga ei saaks. Kui väljas on paks lumi, siis koertel, kelle käpavahe karvad on pikad, võivad tekkida suured lumeklombid käppade alla ja koeral on väga ebamugav niimoodi liikuda, sussid hoiavad nende tekkimise ära.

 

 

 

 

 

 

 

( Ruffwear koerasaapad Summit Trex.)

 

Koerarätik – paljudele koertele meeldib ujuda. Peale looduslikus veekogus ujumist tuleks koer rätikuga hoolikalt ära kuivatada, vältimaks hot-spoti teket.

 

 

 

 

 

 

( Rukka kuivatusrätik mikrofiiber.)

 

Led tuluke või rihm – kui matkapäev kisub pikale ja retk lõpetatakse alles pimedas, siis on kasulik kui koeral on küljes mõni valgusallikas.

 

 

 

 

 

 

 

 

(Hurtta tuluke Polar Led Adventure.)

 

Ripats – metallripats, mille küljes on koeraomaniku telefoninumber, juhuks kui koer peaks mingil põhjusel ära jooksma. Kõige kindlam variant on muidugi gps-seade, niimoodi on koera ja enda asukoht alati teada.

 

 

 

 

 

 

 

 

(MyFamily ripats Basic suur kont.)