Jaga!

Terved hambad=terve lemmikloom

Kas teadsite, et veebruar on rahvusvaheline lemmikloomade hambatervise kuu?

Toome välja põhilised punktid, miks lemmikloomade hammaste hügieeni eest hoolitsemine on nii tähtis.

  1. Tervete hammastega lemmikloomal on parem hingeõhk!
  2. Hambahügieeni probleemid võivad viia ka tõsisemate probleemideni, näiteks südame- ja neeruhaigused jms. Hambahädade vältimine säästab raha tulevikus, kui võiks tekkida lisaks täiendavaid tervisehädasid.
  3. Piimahambad, mis jäävad vahetumata, võivad samuti probleeme tekitada! Kas teadsite, et täiskasvanud koeral on 42 hammast ning täiskasvanud kassil 30? Enne kui jäävhambad saavad asmele kasvada, peavad piimahambad vahetuma, kuid erinevatel põhjustel võivad nad mitte välja langeda. See omakorda võib põhjustada igemeärritust ja põletikku ning hambakatu teket.
  4. Kui teie vajate igapäevast hammastepesu, miks ei peaks seda vajama teie lemmikloom? Õppige õigeid hambaharjamise tehnikaid, et hoolitseda oma lemmikloomade suuhügieeni eest.
  5. Kas te teadsite, et 4 koeral 5st, kes on üle 3-aastased, on mingisugused hambaprobleemid? Need võivad olla põhjustatud hambakatu kogunemisest, seetõttu on vajalik lasta regulaarselt kontrollida ning puhastada koerte ja kasside hambaid ka loomaarsti juures.
  6. Loomad, kelle hambahügieen jäetakse tähelepanuta, võivad kaotada hambad – see võib olla mitte ainult valulik, vaid omakorda põhjustada tõsiseid tervisehädasid.
  7. Kassid ja koerad on väga osavad valu peitmises – te ei pruugi isegi teada saada oma looma tervisehädast enne kui see on juba kaugele arenenud.
  8. Hambad kuluvad! Lemmikloomad kasutavad oma hambaid väga ulatuslikult. Kontollige oma loomade hambaid ning ennetage valu, mis võib tekkida liigselt kulunud hammastest.

 

Kui teil on küsimusi või on tekkinud muresid seoses oma lemmiklooma hammastega, siis pöörduge viivitamatult oma loomaarsti poole – nemad teavad kõige paremini kuidas teie mure kiiresti lahedada ja teie looma aidata! 

 

Allikas: http://www.pethealthnetwork.com/