RenalVet

Toidulisand koertele ja kassidele neerufunktsiooni toetamiseks kroonilise neerupuudulikkuse puhul.
Kaltsiumkarbonaat on üks sagedamini kasutatavaid kaltsiumiühendeid, mis seob fosforit. Kroonilise neerupuudlikkusega patsientide puhul on fosfor üheks peamiseks teguriks, mis intensiivistab kroonilist neerupuudulikkust. Seega on üks ravi eesmärke vähendada fosfori imendumist kas läbi madala fosforisisaldusega toidu söötmise või selliste ainete abil, mis seovad fosforit seedetrakti valendikus.

Kaltsiumkarbonaat laguneb seedetraktis ja vabanev kaltsiumi ioon seob toidus esineva fosfaadi ja moodustab mitteseeduva ja mitteimenduva kaltsiumfosfaadi.
Kitosaan on osaliselt deatsetüleeritud atsetüülglükosamiini polümeer, mis moodustub kitiini deatsetüleerimise protsessis. Kasutades seda kombinatsioonis kaltsiumkarbonaadiga, aitab see vähendada fosfori kontsentratsiooni vereseerumis.
D-vitamiin toetab võimaliku neerupuudulikkusest põhjustatud D-vitamiini puuduse korral. Neerude üheks funktsiooniks on inaktiivnse D-vitamiini vormi muutmine aktiivseks dihüdroksükolekaltsiferooliks, mis aga on neerupuudulikkuse korral raskendatud.

KOOSTIS: kaltsiumkarbonaat 200 mg, kitosaan 100 mg.
Lisatud söödalisandid (1 kapsli kohta): D3-vitamiin 0,08 mg

KASUTAMINE: kuni 10 kg kehamassiga koertele ja kassidele 1 kapsel päevas. Üle 10 kg loomadele: 1 kapsel iga 10 kg kehakaalu kohta. Kapsli ots keerata või lõigata ära ja sisu segada söögiga.

Saadaval hästi varustatud loomakliinikutes üle Eestis.