Jaga!

19-21. aprillil toimus Maamess, millest võttis osa ka kohe-kohe 6-kuuseks saav labradorikutsikas Maia. Maia veetis oma aja Pet City messiboksis ja näitusealal ringi käies. Ta kohtus kõiksugu vahvate inimeste, loomade ja masinatega ning sai isegi Pet City kliiniku arstidele abiks olla. Kuidas ta vastu pidas ja mida massiüritustel koeraga osaledes silmas pidada?

Koer rahvarohkel üritusel – mida peaks arvestama?

Kui soovite oma koeraga minna rahvarohkele üritusele, siis kindlasti on väga oluline, et koer tunneks ennast selles situatsioonis mugavalt ja turvaliselt ning ei oleks ohuks teistele inimestele/loomadele. Selle aluseks on väga põhjalik ja pidev sotsialiseerimine ning kutsika juba varasest east erinevatesse situatsioonidesse panemine. Kuna Maia on juba 2-kuusest saati oma inimestega erinevatel üritustel ja erinevates kohtades kaasas käinud, siis ta ei lasknud ennast suurest massist, valjudest helidest ja melust häirida.

Koerale peab sellises veidi stressirohkemas situatsioonis andma võimaluse puhkuseks ja melust veidi eemal olemiseks. Maia sai ennast kerra tõmmata Magnum Veterinaaria messiboksis, kus tema und ei häiritud. Lisaks oli Maial kogu aeg olemas juurdepääs puhtale joogiveele ja tema jaoks kaasas ka lõunasöök ja maiused, et pikk päev kenasti üle elada.

Palju huvitavaid tegemisi!

Lõunakeskuse Pet City loomaarstid tutvustasid Maamessil, kuidas oma lemmikule esmaabi anda. Maia sai olla modelliks käpa ja kõrva kinnisidumisel. Kuna mess kestis kolm päeva, siis sai tema peal esmaabivõtteid päris mitu korda näidatud. Kolme päevaga oli näha tohutut arengut – kui esimesel korral Maia protesteeris ja ei olnud eriti õnnelik, et ta käpp ja kõrv kinni seoti ilma mingi põhjuseta, siis viimasel päeval oli ta juba arstide tegevusega ära harjunud. See oli ideaalne võimalus näha, et koer (eriti noor kutsikas) harjub erinevate toimingutega kiiresti kui neid piisavalt korrata ning koera jaoks situatsioon meeldivaks teha.

Uued sõbrad messilt

Eriti meeleolukas sündmus messil Maia jaoks oli erinevate farmiloomadega esmakordne kohtumine. Maamessil sai näha lehmi, lambaid, kitsi, poni, hobust, kanu, kalkunit ja isegi alpakasid. Maia oli teistest loomadest väga huvitatud, kuid kordagi ei haukunud ega häirinud kuidagi näitusel olevaid loomi. Uudishimuliku ja julge kutsikana püüdis ta kõigi oma uute ägedate sõprade ninad üle lakkuda. Tema kõige suuremateks sõpradeks osutusid lehmad. Kui Maia oli esialgu neile lähenedes ettevaatlik, siis uudishimu sai siiski võitu ning kohtumine lõppes sellega, et lehmad lakkusid Maiat ja Maia neid. Järgmisel päeval Maia lausa vedas mind samade lehmade juurde ja asus kohe suure rõõmuga oma suuri sõpru musitama.  Kokkuvõttes veendusin taas, et Maia lihtsalt on ülisõbralik koer ja temal vahet ei ole, kas ta sõbrad on kahel või neljal jalal ja kas nad on tema enda suurused või umbes 10 korda suuremad.

Maia oli väga kannatlik ja tubli messil osaleja ning tänutäheks sai Pet City boksist ise endale ägedad uued mänguasjad välja valida. Kuigi mess oli Maia jaoks küllaltki väsitav, siis oli see hea väljakutse ja trenn, et rahvarohked kohad, erinevate inimeste paitavad käed, suured traktorid, lehmad, lambad ja muud loomad talle hirmutavad ei tunduks ning et ta suudaks igas situatsioonis sama tubli ja rahulik olla kui muidu. Maamessil käimine oli Maia jaoks samaaegselt lõbus, uudne ja ka korralik kolmepäevane treening, millega ta sai suurepäraselt hakkama. Kindlasti külastame ka edaspidi igasuguseid erinevaid messe ja muid üritusi – kui meid märkate, tulge tere ütlema 😉