Mikrokiibid

/Mikrokiibid
Mikrokiibid2016-10-13T15:18:42+00:00

Mikrokiipide vajalikkusest

datamars

Kuigi Eestis on lemmikloomadele mikrokiipe paigaldatud juba 15 aastat, ei ole paljud lemmikloomaomanikud selle vajalikkust endale teadvustanud. Varasemalt on kasutatud koerte märgistamiseks tätoveerimist. Tätoveerimisel on aga võrreldes mikrokiipimisega mitmeid puudusi.

Kuid mikrokiibist üksi pole kasu kui loom kaduma läheb. Selleks, et looma omanik üles leida, on vaja, et looma andmed oleks kantud registrisse. Enamasti tehakse mikrokiibi paigaldamise ja andmete registrisse kandmise protseduur koos. Mikrokiibi paigaldamine ilma registrisse kandmiseta võib toimuda näiteks siis kui emase koera või kassi omanik kiibistab kõik sündinud kutsikad või kassipojad, kes plaanitakse müüa või ära anda. Sel juhul jääb registrisse kandmine uue omaniku hooleks. Kuigi mikrokiipimine pole kõikides omavalitsustes kohustuslik, võiks see siiski olla heaks tavaks kõikidele lemmikloomaomanikele.

Kui loomad oskaksid rääkida, siis ei oleks meil kadunud lemmikloomade probleemi. Šveitsi tootja Datamars annab lemmikloomadele hääle läbi stabiilse ja tõestatud elektroonilise lemmikloomade identifitseerimise süsteemi.