Jaga!

Ussid on ühed salakavalad ja jubedad ollused. Ussidega nakatumiseks on päris palju võimalusi (nt emapiimaga, saastunud keskkonnast midagi süües, kirpe alla neelates või isegi naha kaudu). Koerad on aga teada-tuntud nuuskijad, kes võivad „maitsta“ tänaval maas leiduvat huvitavat kraami. Seetõttu on ülimalt oluline oma koerale iga 3 kuu tagant ussirohtu anda. Kutsikatele tuleb seda isegi tihemini anda, kuna neil on nakatumiseks suurem risk. Lisaks on võimalus, et loomadelt kanduvad ussid üle sulle ja su pereliikmetele.

Millised on ussidega nakatumise tunnused?

Sõltuvalt nakatumise tasemest võivad kliinilised tunnused olla väga erinevad. Esineda võib vahelduvalt nii kõhulahtisust kui kõhukinnisust, oksendamist, isuhäireid, kõht on punnis, loomad kõhnuvad, nende kasv pärssub, karvkate kaotab säravust ning karvad muutuvad hapraks, loomad on apaatsed ja üldiselt kurtunud. Raskekujulised usside nakkused kutsikatel võivad olla eluohtlikud. Lisaks kahjustavad parasiidid immuunsuse kujunemise protsessi, k.a. vaktsineerimise järgne immuunsus, põhjustades seetõttu vaatamata korrektsele vaktsineerimisskeemile loomadele suuremat haigestumise riski. (Allikas)

Millal ussirohtu anda?

Maia on ussirohtu saanud alates sellest ajast kui ta oli 3 nädalane. Kasvataja juures sai ta ussirohu 3, 5 ja 7 nädalaselt. 9 nädalaselt viisime Maia esimest korda vaktsineerima ning peale seda 2 nädala pärast andsime uuesti ussirohtu. Järgmine vaktsineerimine on umbes kahe nädala pärast ning peale seda tuleb veel korra kahe nädala pärast ussirohtu anda. Kuni 6 kuuseks saamiseni tuleks kutsikatele ussirohtu anda korra kuus. Edaspidi piisab selle andmisest profülaktikaks 4 korda aastas. Nakkuse korral võib olla vajalik teistsugune raviskeem – pea alati nõu oma loomaarstiga.

Millist ussirohtu anda ja kust seda saab?

Valik on päris suur, seega räägin oma kogemusest. Mina ostsin Drontal Dog Flavour (toimeained febanteel, püranteel, prasikvanteel) tabletid.

Neid saab osta nii kliinikutest kui apteekidest. Mugavuse tõttu ostsin ise apteegist 2 tabletiga paki. Tablett ise on nunnu kondikese kujuga ja maitsestatud ning pakendis on kleepsud, mille saad passi panna, et meelest ära ei läheks millal ja millist rohtu koerale andnud oled. Maia krõmpsutas tableti sisse nagu ma oleks talle andnud maailma parimat maiust ning oligi rohi antud.

Ussiteemaga seoses tahaks kõigile südamele panna, et oma koera järelt tuleb koristada – nii on keskkond turvalisem ja teistel liiklejatel meeldivam jalutada. Küsi ka nõu oma loomaarsti käest, milline on sinu koerale sobivaim ussirohi. Usside kohta saab rohkem ja täpsemalt lugeda SIIT.

Näib küll nagu tegemist oleks ravimireklaamiga, aga kindel on üks, oma lemmikloomale ussirohu andmine kaitseb ka teisi pereliikmeid nakatumise eest ja mul on nüüd süda rahul, et see selleks korraks nii lihtsalt laabus ja Maiale tablett maitses.

Ja et keegi nüüd ei unustaks ja ise seda ei sööks, siis lisan siia ka: Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Ainult veterinaarseks kasutamiseks.